Strażacy z Komorowic w zwycięskiej drużynie - zdjęcia

29 czerwca 2017 4128

Aż trzech strażaków z Komorowic wzięło udział w XX Jubileuszowym Turnieju Piłki Nożnej Strażaków Zawodowych Polski i Słowacji Euroregionu Beskidy 2017. Zawody odbyły się 23 czerwca w Milówce.

Strażacy z Komorowic w zwycięskiej drużynie • fot. KM PSP Bielsko-Biała, 5 zdjęć


Gospodarzem Turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu oraz Gmina Milówka. Zawodników powitał Wójt Gminy Milówka Robert Piętka. Na Turnieju gościł poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny. Kierownikiem zawodów był Marek Tetłak, sędzią - Dawid Bukowczan.

W składzie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej było aż trzech zawodowych strażaków z Komorowic: Michał Gocek, Janusz Hamerlak i Artur Wilczek. Dodatkowo w przyjacielskim meczu Komendantów Polski i Słowacji, który zakończył się remisem 1:1, zagrał mieszkający w Komorowicach komendant KM PSP - bryg. Zbigniew Mizera.

W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn: KR HaZZ Żylina, Or HaZZ Cadca, Or HaZZ Namestovo, Or HaZZ Dolny Kubin, KW PSP Katowice, KM PSP Bielsko Biała, KP PSP Zakopane, KP PSP Nowy Targ, KP PSP Sucha Beskidzka, KP PSP Żywiec.

Do kolejnej fazy turnieju z pierwszej grupy awansowali strażacy z Bielska-Białej i Cadcy, natomiast z drugiej grupy zawodnicy z KR Zilina i Nowego Targu. Po rozegraniu meczów fazy finałowej strażacy z KM PSP w Bielsku-Białej - podobnie jak w zeszłym roku - okazali się najlepsi, a najskuteczniejszym strzelcem Turnieju i zarazem najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Kołek z JRG nr 2 w Bielsku-Białej - zdobywca 8 bramek.

Kolejność zajmowanych miejsc podczas XX Jubileuszowego Turnieju Piłki Nożnej Strażaków Zawodowych Polski i Słowacji Euroregion Beskidy 2017:
1. miejsce - Bielsko-Biała.
2. miejsce - Żylina
3. miejsce - Nowy Targ
4. miejsce - Cadca
5. miejsce - Katowice
6. miejsce - Żywiec
7. miejsce - Zakopane
8. miejsce - Dolny Kubin
9. miejsce - Namestovo
10. miejsce - Sucha Beskidzka
adminźródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze