Czy pamiętacie ten mostek? Został rozebrany mimo protestów

4 lipca 2017 5147

Czas biegnie nieubłaganie. Nieodwracalnie zmienia się otaczający nas krajobraz - także w Komorowicach. Czy pamiętacie, że na rzece Białej na wysokości młyna była kiedyś kładka?

Kładka na rzece Białej w Komorowicach - 2010 rok • fot. komorowice.pl, 4 zdjęcia


Przeglądając nasze archiwalne zdjęcia z Komorowic, trafiliśmy na fotografie sprzed siedmiu lat wykonane w okolicach ulicy Młynówka. Starsi mieszkańcy dzielnicy z pewnością pamiętają kładkę na rzece Białej, która była skrótem między osiedlem a zakładami po stronie Komorowic Śląskich.

Kładka, do której nikt nie chciał się przyznać, z każdym rokiem niszczała. Po rewitalizacji brzegów rzeki Białej teren akwenu coraz częściej odwiedzali spacerowicze. O kładkę nikt nie dbał, więc miasto postanowiło ją zlikwidować. Mimo sprzeciwu wielu komorowian.- Sam wielokrotnie chodziłem tą kładką, jednak sprawa jest przesądzona. Nie zdołamy uratować mostku, bo koszt remontu przewyższyłby koszt budowy nowej konstrukcji. Druga sprawa jest taka, że sami budować też nie możemy, bo jak wcześniej zaznaczałem, wały nie są własnością miasta - mówił wówczas Adam Grzywacz, naczelnik Naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta.

Tak skończyła się historia kładki. Kto wie, być może kiedyś władze miasta postanowią o odbudowie przeprawy, która nie będzie już służyć tylko i wyłącznie za szlak komunikacyjny, ale przede wszystkim jako rekreacyjny łącznik między wałami rzeki Białej.
admin

Komentarze