Nie wiadomo kiedy zostanie skoszona roślinność na wale rzeki

20 lipca 2017 2390

Od dłuższego czasu zarządca wału na rzece Białej, który wykorzystywany jest przez mieszkańców Komorowic za ścieżkę spacerową, nie kosi przyrzecznej roślinności.

Bujna roslinność na wale Białej po stronie Komorowic Krakowskich • fot. komorowice.pl


Po utwardzeniu korony wału na rzece Białej w kierunku oczyszczalni ścieków, mieszkańcy Komorowic bardzo często przechadzają się nad rzeką podczas spacerów. Niestety zarządca terenu, którym jest Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach, od dłuższego czasu nie kosi roślinności, która porasta wał. Efekt? Ścieżka na koronie wału została wtopiona w ponad dwumetrowe krzaki.

- Kosimy roślinność wtedy, kiedy mamy jakieś środki. Na dzień dzisiejszy mamy taką sytuację, że czekamy na pieniądze z centrali. Wnioski o środki są złożone i czekamy na pieniądze - mówi Tomasz Dyl z bielskiego oddziału Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach.

Przedstawiciel ŚZMiUW dodaje, że wały na pewno zostaną wykoszone, ale najprawdopodobniej nastąpi to dopiero w sierpniu, gdyż centrala w Katowicach zaplanowała hierarchię poszczególnych zadań. Okazuje się, że koszenie wałów rzeki Białej nie jest dla Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych sprawą priorytetową.
admin

Komentarze