[ZDJĘCIA] Przebudowa chodnika na ulicy Mazańcowickiej

1 sierpnia 2017 2582

Po wielu latach starań w końcu doczekaliśmy się remontu chodnika w ciągu ulicy Mazańcowickiej. Roboty trwają od 20 lipca.

Przebudowa chodnika na ulicy Mazańcowickiej • fot. komorowice.pl, 8 zdjęć


Stan ciągu pieszego na ulicy Mazańcowickiej, w tym oba chodniki na moście, wołał o pomstę do nieba. Co prawda płyty chodnikowe co jakiś czas poprawiano, jednak było to tylko doraźne rozwiązanie.

Na szczęście w budżecie Miejskiego Zarządu Dróg znalazły się środki na oczekiwaną od wielu lat inwestycję w Komorowicach. W dużej mierze do realizacji robót przyczynił się radny Karol Markowski, który od początku swojej kadencji sygnalizował władzom miasta konieczność przebudowy chodnika, za co serdecznie dziękujemy.Roboty polegają na wymianie całej podbudowy chodnika. Na moście podbudowa będzie betonowa. Dodatkowo wykonana zostanie dylatacja. W ramach zadania zostaną zainstalowane nowe krawężniki oraz nawierzchnia chodnika. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ulicy Mazańcowickiej położono już kostkę brukową. Najprawdopodobniej nawierzchnia z tego samego materiału pojawi się również na obu chodnikach na moście.

- Kostka brukowa i nakładka asfaltowa to podobne pieniądze, więc będę za tym, żeby również na moście wykonali chodnik z kostki - mówi Karol Markowski. Radny dodaje, że być może znajdą się również środki na wymianę balustrady, która odgradza wyniesiony powyżej krawędzi jezdni chodnik pod wiaduktem kolejowym.

---

Aktualizacja

We wtorek przedpołudniem od radnego Karola Markowskiego otrzymaliśmy najświeższe informacje ws. inwestycji. Nawierzchnie na obu chodnikach na moście zostaną wykonane ze specjalnego, chropowatego betonu, który stosuje się w trakcie budowy ciągów pieszych na mostach. Ponadto zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa na moście. W ramach inwestycji przewidziano także montaż nowej barierki odgradzająca ulicę Mazańcowicką od chodnika na wysokości wiaduktu kolejowego.
admin

Komentarze