[WIDEO] Odłowiono 1000 ryb z rejonu kładki na Białej

2 sierpnia 2017 3767

Wczoraj rozpoczęła się rozbiórka kładki na rzece Białej między ulicami Grażyńskiego i Komorowicką. Do Białej weszli wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego. W miejscu przyszłych prac budowlanych odłowiono około 1000 ryb, które zostały przetransportowane w górę rzeki.- Przy kładce znajduje się zimowisko i siedlisko klenia na Białej. Jest on tu systematycznie dokarmiany przez przechodzących ludzi, którzy chodzą tędy do pracy. Poza tym nie grozi im tu kormoran, bo ludzie non stop tu przechodzący po prostu straszą te ptaki - argumentuje Wojciech Duraj, prezes bielskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wędkarze z Bielska-Białej wspólnie z opiekunem rzeki PZW Katowice wyłowili z rejonu kładki około 1000 ryb! - Są to głównie klenie, strzeble, płocie. Był również pstrąg. Co ciekawe wyłowiliśmy także minoga. To jest bardzo rzadki egzemplarz, kiedyś bytujący w rzece Białej, później zaginął poprzez remonty, które się na Białej odbywały, ale jak widać znów się pojawił i to cieszy. Mam nadzieje,że im wyżej tym jest ich więcej - dodał Wojciech Duraj.

Odłowiono 1000 ryb z rejonu kładki na Białej • fot. komorowice.pl, 6 zdjęć


Ryby zostały odłowione i przewiezione w specjalnym zbiorniku z tlenem około kilometr w górę rzeki Białej, w rejon siłowni plenerowej przy ulicy Grażyńskiego. Jak informują wędkarze jest duże prawdopodobieństwo, że ryby za jakiś czas powrócą w rejon kładki.

- Jest to dla niech dobre miejsce. Wierzymy, że panowie, którzy robią remont, zostawią dno urozmaicone, aby ta ryba sobie z powrotem zamieszkała przy kładce - kończy Wojciech Duraj, prezes bielskiego oddziału PZW.
admin

Komentarze