[ZDJĘCIA] W 1974 roku wybudowano ulicę Hałcnowską

16 sierpnia 2017 4033

43 lata temu ukończona została budowa drogi z Komorowic do Hałcnowa. Ulica Hałcnowska była budowana w czynie społecznym przez wielu mieszkańców naszej dzielnicy.

Budowa szosy z Komorowic do Halcnowa - 1973 rok • fot. Kronika Gminy Komorowice, 9 zdjęć


Prace budowlane rozpoczęły się w 1973 roku. Rok później na szosie łączącej Komorowice z Hałcnowem położony został dywan asfaltowy. W dniu 21 września 1974 roku odbyła się uroczystość przekazania do użytku drogi łączącej Komorowice z Hałcnowem wraz z nową uruchomioną linią autobusową MPK - Hałcnów - Komorowice - Stare Bielsko.

W uroczystości wzięli udział: naczelnik powiatu Mieczysław Blachura, zastępca naczelnika Michał Turono, sekretarz komitetu powiatowego PZPR Alojzy Kubicius, członkowie komitetu budowy drogi, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych z terenu gminy, młodzież szkolna oraz miejscowe społeczeństwo.

fot. Kalendarz Beskidzki / historia.beskidia.pl


Uroczystość rozpoczęto u wylotu drogi w Komorowicach, gdzie naczelnik gminy Kazimierz Hilarowicz złożył wobec zgromadzonych naczelnikowi powiatu meldunek o wykonaniu i zakończeniu czynu społecznego.

Następnie udekorowanym autobusem MPK nowej linii przejechano trasę do Hałcnowa, gdzie w filii Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie komitetu społecznego z władzami powiatu i gminy.

Na spotkaniu najbardziej zasłużonym członkom komitetu społecznego wręczono dyplomy uznania. Dyplomy uznania za bardzo duży wkład pracy wręczono Franciszkowi Roznerowi, Stanisławowi Tedzie, Józefowi Lejawce, Szczepanowi Sojce, Janowi Szatanowi, Rudolfowi Raczkowi, Franciszkowi Oziminie oraz Julianowi Walusiowi.

Drogę wybudowano w czynie społecznym


Oddanie drogi wraz z linią autobusową MPK miało dla Komorowic bardzo duże znaczenie, gdyż faktycznie zbliżyło wieś Hałcnów do siedziby władz administracyjnych gminy Komorowice. Do tego czasu dojazd z Hałcnowa do Komorowic odbywał się drogą okrężną przez miasto Bielsko-Biała.
admin

Komentarze