Komorowice mają swoje stowarzyszenie!

24 sierpnia 2017 10825

W środę 23 sierpnia w siedzibie Rady Osiedla Komorowice Krakowskie grupa mieszkańców założyła "Stowarzyszenie Komorowice". Głównym celem stowarzyszenia jest praca przy tworzeniu monografii Komorowic.

fot. komorowice.pl


Do pierwszego spotkania ws. monografii doszło już kilka miesięcy temu. Szybko ustalono, że bez osobowości prawnej, jaką posiada stowarzyszenie rejestrowane, trudno będzie o zbieranie środków potrzebnych na stworzenie publikacji o historii Komorowic.

23 sierpnia na zebraniu założycielskim "Stowarzyszenia Komorowice", w którym udział wzięło 14 osób, podjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu, wyborze zarządu oraz komisji rewizyjnej, a także ustalono wysokość składki członkowskiej (60 zł na rok). Zebranie poprowadził Roman Szabla. Protokolantem był Krzysztof Jonkisz.

fot. komorowice.pl


W skład zarządu weszli: Roman Szabla (prezes), Ariel Brończyk (zastępca prezesa), Joanna Heller (skarbnik) oraz Krzysztof Jonkisz i Urszula Szabla. Komisję rewizyjną tworzą: Rymwid Mikulski (przewodniczący), Andrzej Kraus oraz Aleksandra Skolarz.

Choć nadrzędnym celem "Stowarzyszenia Komorowice" jest tworzenie monografii, to grupa zamierza również włączyć się w szereg działań na rzecz rozwoju Komorowic. Stowarzyszenie jest również otwarte na nowych członków. Kontakt ze "Stowarzyszeniem Komorowice" możliwy jest poprzez adres mailowy stowarzyszenie@komorowice.pl.

fot. komorowice.pl
admin

Komentarze