Festyn na placu Niemczyka! Zagramy dla Joanny Hoffmann

6 września 2017 6297

Rada Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Komorowice zapraszają wszystkich mieszkańców Komorowic i nie tylko do uczestnictwa w Festynie Charytatywnym na placu Józefa Niemczyka, który odbędzie się w sobotę 30 września. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację mieszkanki Komorowic - Joanny Hoffmann.

Joanna Hoffmann • fot. materiały prywatne


Już chyba wszyscy mieszkańcy Komorowic poznali historię Joanny Hoffmann. Młoda mieszkanka naszej dzielnicy cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę: Zespół Arnolda Chiariego, która polega na osuwaniu się tyłomózgowia do kanału kręgowego uciskając na rdzeń kręgowy. Ucisk powoduje wyniszczanie całego układu nerwowego, a co za tym idzie - niszczy narządy organizmu prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci.

Koszt operacji, którą może zatrzymać rozwój choroby, wynosi 100 tys. złotych. Część tej kwoty udało się zebrać podczas zbiórki pod kościołem w Komorowicach oraz dzięki wpłatom na konto Fundacji Caritas. Ciągle brakuje około 50 tysięcy złotych.

Festyn Charytatywny odbędzie się na placu Józefa Niemczyka • fot. komorowice.pl


Rada Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Komorowice wpadły na pomysł organizacji Festynu Charytatywnego na placu Józefa Niemczyka. Impreza odbędzie się w sobotę 30 września.

Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły z Domu Kultury w Komorowicach i Hałcnowie. Chęć występu zgłosiły także zespoły "Harpago", "Co nam szkodzi" oraz "Klasycznie łamane". - Przede wszystkim liczymy na zespoły z Komorowic, ale scena jest otwarta dla wszystkich muzyków. To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w naszej dzielnicy, więc warto zaprezentować swoje talenty na scenie - mówi Ariel Brończyk, wiceprezes Stowarzyszenia Komorowice.

Ciekawie zapowiadającą się atrakcją będą wycieczki po kościele parafialnym w Komorowicach. Przewodnikiem będzie nie kto inny, jak ks. Jacek Pędziwiatr. Uczestnicy oprowadzania po świątyni będą mogli zobaczyć m.in. kościelną wieżę, mechanizm zegarów, dzwony i strych. Bilety w formie cegiełek będą sprzedawane na placu Niemczyka.

Oprowadzanie po kościele będzie trwało około 30 minut • fot. komorowice.pl


W trakcie imprezy nie zabraknie też czegoś dla ciała. Na placu Józefa Niemczyka będzie można skosztować pyszności serwowanych m.in. przez lokale gastronomiczne z terenu Komorowic. Przewidziano także animacje i zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy.

- Liczymy na wsparcie lokalnych przedsiębiorców z Komorowic. Każdy będzie mógł wystawić swoje stanowisko na placu Niemczyka, a część dochodu ze sprzedaży przeznaczyć na operację Joanny - dodaje Ariel Brończyk. Przez cały czas trwania imprezy strażacy będą prowadzić kwestę na rzecz Joanny.

Potencjalni wystawcy proszeni są o kontakt pod adresem kontakt@komorowice.pl. Pod tym samym adresem można zgłaszać chęć występu na scenie. Wkrótce poznamy szczegółowy program imprezy.

admin

Komentarze