200 osób zwiedziło kościół i jego tajemnicze zakamarki

26 czerwca 2018 3965

Około 200 osób pokonało 140 schodów, aby zobaczyć panoramę Komorowic z najwyższej budowli w dzielnicy. Była to tylko jedna z atrakcji, którą miejscowa parafia i Stowarzyszenie Komorowice przygotowały w ramach Dnia Otwartego kościoła w Komorowicach, który odbył się w sobotę 23 czerwca.

Dzień Otwarty kościoła w Komorowicach - 23.06.2018 • fot. komorowice.pl, 5 zdjęć


Po raz pierwszy 525-letniej historii parafii w Komorowicach zorganizowano oficjalne zwiedzanie kościoła. Pomysłodawcą dnia otwartego był ks. Jacek Pędziwiatr. W organizację wydarzenia włączyli się również członkowie Stowarzyszenia Komorowice, którzy razem z księdzem oprowadzali po kościele.

Zgodnie z zapowiedzią tego dnia można było wejść na kościelną wieżę i strych. W tych miejscach członkowie stowarzyszenia opowiadali m.in. o historii zegara, dzwonów oraz panoramie rozciągającej się z balkonu wieży. Ks. Jacek Pędziwiatr zwiedzających oprowadzał po świątyni, przekazując wiele ciekawostek o historii kościoła.- Jesteśmy bardzo zaskoczeni ilością osób, które przyszły do kościoła. Według naszych szacunków oprowadziliśmy około 200 osób - mówi Ariel Brończyk, wiceprezes Stowarzyszenia Komorowice.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał pamiątkowy bilet oraz pierwszy numer wydanego przez stowarzyszenie magazynu "Komorowice". Jednodniówka poświęcona 525. rocznicy założenia parafii w Komorowicach była także rozprowadzana przez całą niedzielę pod kościołem. W trakcie obu wydarzeń zbierano datki na cele statutowe stowarzyszenia. Dzięki hojności mieszkańców Komorowic zebrano prawie 5000 zł!

Jednodniówka "Komorowice" byłą rozprowadzana przez całą niedzielę pod kościołem • fot. komorowice.pl


- Stowarzyszenie Komorowice pragnie serdecznie podziękować Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się sukcesu akcji dnia otwartego w komorowickim kościele oraz rozprowadzania czasopisma "Komorowice", a w szczególności ks. Proboszczowi Tedeuszowi Nowokowi, jako gospodarzowi miejsca akcji, za przychylność i jego udostępnienie, ks. Jackowi Pędziwiatrowi za zaangażowanie, czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, Radzie Osiedla Komorowice Krakowskie za udostępnienie namiotu, który ze względu na aurę okazał się niezastąpiony, OSP Komorowice Krakowskie za pomoc w nagłej potrzebie, a wszystkim, którzy wzięli udział, za zainteresowanie, dobre słowo i zachętę. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać kwotę 4954,75 zł. Jesteśmy o prawie pięć tysięcy złotych bliżej powstania monografii Komorowic - mówi Roman Szabla, prezes Stowarzyszenia Komorowice.
admin

Komentarze