Dwie interwencje OSP - foto

14 sierpnia 2015 2797

Wczoraj strażacy z Komorowic Krakowskich brali udział w dwóch akcjach gaśniczych. Aktualnie panuje bardzo duże zagrożenie pożarowe.

Pożar ściółki leśnej w Bestwinie • fot. OSP Bestwina, 2 zdjęcia


Fala upałów przechodząca przez Polskę sprawiła, że na terenach leśnych ściółka jest bardzo sucha i utrzymuje się bardzo duże zagrożenie pożarowe. Od początku sierpnia straż pożarna w województwie śląskim odnotowała 606 pożarów lasów, upraw rolnych oraz traw. Na terenie miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego odnotowano 28 takich pożarów.

Strażacy z OSP Komorowice Krakowskie w czwartek uczestniczyli w dwóch akcjach gaśniczych. W Bestwinie przy ulicy Brzozowej po godzinie 20.00 pięć zastępów - w tym dwa z OSP Komorowice Krakowskie - gasiło pożar ściółki leśnej. Przed godziną 21.00 strażacy z Komorowic Krakowskich gasili pożar sterty gałęzi przy ulicy Anieli Krzywoń w Bielsku-Białej. Oba pożary powstały najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia.

Straż Pożarna apeluję o rozwagę podczas spacerów lub wypoczynku na łonie natury oraz podczas prowadzonych prac rolnych. Obecnie nawet najmniejsze źródło ognia może spowodować duży pożar lasu lub upraw rolnych.
admin

Komentarze