Skoki narciarskie na żywo - terminarz 2019/2020

15 listopada 2019 4108

Artykuł sponsorowany

Skoki narciarskie na żywo są niesamowitym przeżyciem. Emocje sportowe potrafią udzielić się każdemu. Kibice, którym nie uda się wyjazd na turnieje, mogą skorzystać z możliwości śledzenia wyników na żywo za pośrednictwem internetu. Gdzie sprawdzić rezultaty rywalizacji?Skoki narciarskie - krótka historia

Skoki narciarskie to bardzo popularna zimowa dyscyplina sportowa. Jej historia rozpoczyna się w połowie XIX wieku w Norwegii. Właśnie wtedy powstawały pierwsze skocznie, jeszcze nie tak wysokie, jak dzisiejsze obiekty. Z czasem popularność tego sportu rozprzestrzeniała się na inne części kuli ziemskiej, miedzy innymi Austrię, Szwajcarię oraz Niemcy. W Polsce pierwsze próby wykonywania skoków datuje się na 1908 rok. Najsłynniejszy polski obiekt, na którym mogą rywalizować sportowcy z całego świata, został zbudowany w Zakopanem w 1925 roku. Renesans skoków narciarskich w kraju nad Wisłą wiąże się z pierwszymi poważnymi sukcesami polskich sportowców. Polacy oszaleli na punkcie tej zimowej dyscypliny w 1996 roku, kiedy Adam Małysz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

Skoki narciarskie terminarz 2019/20 na meczyki

Skoki narciarskie na żywo to dla prawdziwych fanów nie lada gratka. Jeśli nie mamy możliwości uczestniczyć w konkursie, warto na bieżąco zapoznawać się ze wszystkimi wynikami rywalizacji. Musimy przy tym pamiętać, aby źródła, z jakich korzystamy, były w pełni bezpieczne oraz legalne. Skoki narciarskie terminarz 2019/20 na meczyki to najlepszy sposób, aby sprawdzić, kiedy będą odbywać się poszczególne konkurencje oraz kto zajął najwyższe miejsce na podium.

Informacje są zamieszczane na bieżąco, dzięki czemu żadne ważne wydarzenie nie umknie fanom tej dyscypliny.

41. sezon męskich rywalizacji w lotach narciarskich rozpoczyna się już 23.11.2019 w Zakopanem. Skoczkowie będą walczyć o I miejsca przez kilka miesięcy, aż do 22 marca 2020 (mistrzostwa świata w lotach w Planicy). Łącznie na przełomie 2019/2020 roku odbędzie się 6 indywidualnych zawodów oraz 6 drużynowych. Polska gości sportowców 23.11.2019 oraz 24.11.2019 (Wisła), 25.01.2020 i 26.01.2020 (Zakopane).

Podczas pierwszego dnia zawodów sportowcy biorą udział w konkursie drużynowym. Do kadry narodowej zostali powołani: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Adam Niżnik. Na większość konkursów odbywających się w Polsce bilety zostały sprzedane. Organizatorzy nie są do końca pewni, czy pogoda dopisze, dlatego już teraz rozpoczęła się produkcja sztucznego śniegu.