Bronisław Szafarczyk nie jest już radnym PiS-u

16 listopada 2019 2436

Radny Bronisław Szafarczyk z Hałcnowa, który w Radzie Miejskiej reprezentuje m.in. Komorowice, odszedł z klubu Prawa i Sprawiedliwości i zasilił szeregi nowego klubu Wspólnie dla Bielska-Białej.

Bronisław Szafarczyk w trakcie przecinania wstęgi na ulicy Nowohałcnowskiej • fot. komorowice.pl


Maksymilian Pryga i Bronisław Szafarczyk to radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy dołączyli do nowo utworzonego klubu w Radzie Miejskiej w Bielsku-Białej. Do kolegów z Platformy Obywatelskiej i komitetu Wyborców Jacka Krywulta dołączył także Roman Matyja, który kilka miesięcy temu opuścił klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Nowy klub w radzie miejskiej przyjął nazwę "Wspólnie dla Bielska-Białej". Jest obecnie największym klubem - liczy 14 radnych i ma większość. Przewodniczącym klubu został inny radny z okręgu nr 1 - Karol Markowski.

- Uważamy, że polityka nie powinna dochodzić do głosu w samorządzie. Tutaj powinno działać się ponad wszelkimi podziałami. Dlatego w nowym klubie znaleźli związani z Platformą Obywatelską, Prawem i Sprawiedliwością oraz Klubem Wyborców Jacka Krywulta - informuje radny Karol Markowski, który został szefem nowego klubu.

Radni z okręgu nr 1 (Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ Dolne Przedmieście, Biała Krakowska):
  • Urszula Szabla (Wspólnie dla Bielska-Białej)
  • Karol Markowski (Wspólnie dla Bielska-Białej)
  • Bronisław Szafarczyk (Wspólnie dla Bielska-Białej)
  • Edward Kołek* (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Tomasz Wawak (Niezależni.BB)

*zasilił skład Rady Miejskiej po wyborze Przemysława Drabka na Posła RP
admin

Komentarze