Zacny jubileusz seniorki, która przez 72 lata mieszkała w Komorowicach

29 listopada 2019 2148

Jubileusz 100. urodzin obchodzi w tym roku Katarzyna Cupek. Z okazji tych wyjątkowych urodzin 27 listopada jubilatkę z kwiatami, gratulacjami i życzeniami odwiedzili goście z Ratusza - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Piotr Ryszka oraz dyrektor Biura RM Danuta Brejdak.

Katarzyna Cupek • fot. UM Bielsko-Biała


Katarzyna Cupek w doskonałej formie witała gości i dziękowała za życzenia od bielskiego samorządu. Pytana, co robić, aby tak wspaniale wyglądać i mieć tyle sił witalnych w wieku 100 lat, odpowiedziała: Nie stosuje żadnych diet, a lubię to, co Jasia ugotuje!

Jasia to córka jubilatki, z którą obecnie zamieszkuje. Katarzyna Cupek urodziła się w Ciścu. Kiedy miała 5 lat, cała jej rodzina przeniosła się do Aleksandrowic. Mieszkali w bliskim sąsiedztwie lotniska. Tam pani Katarzyna uczęszczała do Szkoły Podstawowej w klasach 1-4, dalszą edukację kontynuowała już w Bielsku. Po wywłaszczeniu w czasie II wojny światowej przeniosła się do Komorowic. Rodzina miała tam gospodarstwo, a ona była krawcową. W Komorowicach mieszkała 72 lata.

Jubilatka jest bardzo pogodną osobą. Na przyjęciu z okazji 100. urodzin tańczyła. Kiedy wychodzi z domu, to zawsze zakłada buty na obcasie.
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze