Miasto planuje wybudować kolejne przedszkole

6 marca 2020 3559

W Komorowicach Krakowskich, w rejonie ulicy Dusznickiej, ma powstać kolejne przedszkole publiczne.

Nowe przedszkole ma powstać na działce miejskiej przy ulicy Dusznickiej • fot. komorowice.pl


Temat budowy kolejnego przedszkola w Komorowicach Krakowskich podjęła Urszula Szabla. Radna napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta.

- Biorąc pod uwagę obecną sytuację demograficzną dzielnicy, jak również prognozy na przyszłość, zwracam się z prośbą o wybudowanie przedszkola w Komorowicach Krakowskich. Nowy obiekt rozwiązałby problemy z dostępem do opieki przedszkolnej w miejscu zamieszkania zainteresowanych. Sugeruję również, rozwiązanie zlokalizowania placówki poza ścisłym centrum Komorowic Krakowskich, tak aby wychodziła ona naprzeciw obecnym trendom rozwojowych tych terenów - poinformowała radna Urszula Szabla.

W odpowiedzi na pismo radnej zastępca prezydenta miasta oznajmił, że rejon Komorowic Krakowskich jest jednym z obszarów Bielska-Białej, gdzie planowane jest wybudowanie nowego obiektu przedszkolnego.

- W tym celu podjęte były zmierzające do zakupu działki przy ulicy Olimpijskiej. Niestety ostatecznie do transakcji nie doszło. W chwili obecnej miasto rozważa inne lokalizacje pod budowę przedszkola, odsunięte od centrum dzielnicy, w rejonie ulicy Dusznickiej - zaznaczył Piotr Kucia.

Zastępca prezydenta miasta przypomina, że niebawem ruszą roboty budowlane w przedszkolu przy ulicy Mazańcowickiej 34, gdzie powstaną dwa kolejne oddziały przedszkolne.
admin

Komentarze