Rada Osiedla apeluje o sąsiedzką pomoc

17 marca 2020 2386

W związku z obecną sytuacją, w której wszyscy się znaleźliśmy, spróbujmy pomóc sobie wzajemnie przetrwać ten specyficzny czas.W imieniu Rady Osiedla Komorowice Krakowskie, prosimy, aby zachowując wszelkie rekomendowane środki ostrożności, nie zapominać o osobach, które w tym wyjątkowo trudnym dla nich momencie.

W naszej dzielnicy nie brakuje seniorów, którzy są szczególnie zagrożeni ewentualną chorobą. Wielu z nich to osoby samotne, które nie mają możliwości zrobienia podstawowych zakupów spożywczych, bez narażania swojego zdrowia. Prosimy o wykazanie się empatią! To nasi sąsiedzi, którym bez pomocy trudno będzie wytrwać w domach.

Jeśli znamy osobiście takie osoby - zadzwońmy do nich, czy nie potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów. Jeśli wiemy, że żyją w naszym bloku lub okolicy, a chcielibyśmy jako ochotnicy im pomóc - rozwieśmy na tablicach z ogłoszeniami kartki z naszym imieniem i numerem telefonu. Możemy także takie informacje zostawić w drzwiach seniorów. Pomoc polegać miałaby na zrobieniu zakupów spożywczych czy leków dla osób, które same boją się opuszczać swoich domów.

Bądźmy dla siebie mili i pamiętajmy o osobach najbardziej potrzebujących w tym czasie.

Rada Osiedla Komorowice Krakowskie
adminźródło: Rada Osiedla Komorowice Krakowskie

Komentarze