Koronawirus - informacje dla mieszkańców Komorowic

17 marca 2020 4311

W związku z zagrożeniem wystąpienia epidemii koronawirusa, przygotowaliśmy garść istotnych informacji dla mieszkańców Komorowic.Szkoły i przedszkola

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Dotyczy to zarówno placówek publicznych, jak i prywatnych.

Miejski Zakład Komunikacyjny

W związku z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. podejmuje dodatkowe działania:
  • czasowo ogranicza sprzedaż biletów prowadzoną przez kierowców autobusowych,
  • czasowo ogranicza możliwość wsiadania pasażerów do autobusów pierwszymi drzwiami - należy korzystać z pozostałych wejść do pojazdu;
  • wydziela w pojazdach specjalną strefę oddzielającą: kabinę kierowcy, przednie drzwi pojazdu oraz pierwsze siedzenia od pozostałej przestrzeni pasażerskiej;
  • zaleca nieużywanie przycisków sygnalizujących zamiar wyjścia pasażera z autobusu, ponieważ kierowcy są zobowiązani do otwierania wszystkich drzwi pojazdu na przystankach, by go przewietrzać.

Książnica Beskidzka filia w Komorowicach Krakowskich

Decyzją prezydenta miasta placówka jest nieczynna do odwołania. Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone o 14 dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będa naliczane.

Miejski Dom Kultury filia w Komorowicach Krakowskich

Odwołane zostają zaplanowane na najbliższy czas imprezy m.in. koncerty, konkursy, warsztaty, spektakle, wernisaże, konkursy itp. we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury (co oznacza, że zostaną przesunięte na czas późniejszy, ich terminy zostaną podane do wiadomości publicznej w stosownym czasie).

Zostają również zawieszone wszystkie zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz wszelkie zajęcia dla seniorów jako grupy najbardziej narażonej na skutki zakażenia koronawirusem.

Parafia Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach

W związku z wprowadzonymi przepisami, obowiązuje restrykcyjne prawo ograniczające zgromadzenia do 50 osób. Odnosi się ono również do wszystkich uroczystości religijnych, czyli Mszy Świętych, pogrzebów, ślubów i nabożeństw.

Zachęca się, aby na nabożeństwa przychodziły tylko i wyłącznie osoby zamawiające Msze Święte i ich rodziny. Pozostałe osoby moga oglądać transmisje nabożeństw z komorowickiego kościoła na stronie internetowej parafii, a także na uruchomionym ostatnio kanale YouTube.

Beskidzki Bank Spółdzielczy

Bank w Komorowicach działa normalnie, jednak w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, klienci proszeni są o ograniczenie wizyt w banku do niezbędnego minimum.

Sąsiedzka pomoc

Przypominamy, że Rada Osiedla Komorowice Krakowskie organizuje w tych trudnych chwilach sąsiedzką pomoc. Więcej o tym pisalismy w artykule "Rada Osiedla apeluje o sąsiedzką pomoc".

Zachęcamy także do śledzenia informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, gdzie na bieżąco pojawiają się komunikaty o sytuacji epidemiologicznej w mieście.
admin

Komentarze