Spacer przypłacisz mandatem!

20 sierpnia 2015 4815

Skończyło się pobłażanie. Od niedawna policjanci "wlepiają" mandaty pieszym za spacery po ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Grażyńskiego. I mają do tego prawo.

Piesi karani są mandatem w wysokości 50 zł • fot. czytelniczka


Już od dłuższego czasu rowerzyści uskarżali się, że na ścieżce rowerowej między rzeką Białą a ulicą Grażyńskiego wiele osób urządza sobie rekreacyjne przechadzki. Ze ścieżki korzystają także rolkarze i dzieci na hulajnogach.

W świetle przepisów korzystanie przez pieszego (rolkarz jest także uznawany za pieszego) z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. W tym przypadku sytuacja jest jasna, bowiem po drugiej stronie ulicy Grażyńskiego znajduje się chodnik.

Policjanci z drogówki rozpoczęli "polowanie" na nieuprawnionych użytkowników ścieżki rowerowej. - Uwaga na policyjny 'patrol', który każe nieświadomych pieszych chodzących po ścieżce na ul. Grażynskiego. Spacerowanie tylko po chodniku oraz podziwianie pięknej fabryki... - informuje Magdalena z Komorowic, która za spacer wzdłuż Białej przypłaciła 50-złotowym mandatem.

Według przepisów drogą rowerową mogą jeździć tylko rowerzyści • fot. komorowice.pl
admin

Komentarze