[ZDJĘCIA] Rozbudowa lokalnej drogi za 2,7 mln zł

29 września 2020 1993

Mieszkańcy ulicy Krompareckiej, którzy od wielu lat domagali się remontu drogi, w końcu doczekali się inwestycji. Prace ruszyły na początku lata.

Rozbudowa ulicy Krompareckiej - 27.09.2020 • fot. komorowice.pl, 8 zdjęć


Temat przebudowy ulicy Krompareckiej w Komorowicach Krakowskich od wielu lat był poruszany na zebraniach Rady Osiedla. Mieszkańcy skarżyli się przede wszystkim na brak odwodnienia drogi. W czasie intensywnych opadów deszczu ulicę zalewał pobliski potok, uniemożliwiając dojazd do części posesji.

W ubiegłym roku interpelację ws. konieczności rozbudowy ulicy i wykonania odwodnienia zgłosiła radna Urszula Szabla. Pisaliśmy o tym w artykule "Ulica Kromparecka do rozbudowy. Są pierwsze deklaracje". Po interwencji radnej inwestycja znalazła się w budżecie gminy na 2020 rok.

Wiosną Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na rozbudowę ponad kilometrowego odcinka ulicy Krompareckiej. Zamówienie publiczne wykonało konsorcjum firm z Bielska-Białej (Starbud i Arbud), które wykonanie rozbudowy drogi wyceniło na 2,69 mln złotych. Wykonawca szybko przystąpił do prac drogowych i instalacyjnych.Inwestycja obejmuje rozbudowę ulicy o długości około 1186 m w zasadzie po istniejącym śladzie drogi, za wyjątkiem odcinka około 180m związanego z przebudową przepustu na rowie melioracyjnym.

Ze względu na poszerzenie jezdni (z około 2-3m do normatywnych 3,5m) i budowę poboczy oraz oświetlania nastąpi poszerzenie pasa drogowego zajętego pod drogę. Dodatkowo zostanie rozbudowane skrzyżowanie z ulicą Bestwińską (bez ingerencji w jezdnię tej ulicy).

W ciągu drogi powstaną mijanki oraz plac do zawracania na końcu ulicy Krompareckiej.

Inwestycja ma być gotowa do końca maja 2021 r.
admin

Komentarze