Oficjalne wyniki głosowania na obywatelskie projekty

13 października 2020 1467

Do 5 października 2020 r. trwało głosowanie mieszkańców na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2021 rok. W bieżącej edycji mieszkańcy mogli głosować przez Internet oraz za pośrednictwem kart do głosowania. Przez dwa tygodnie bielszczanie mogli wyrazić swoje poparcie dla pozytywnie zweryfikowanych projektów ogólnomiejskich i osiedlowych.Łącznie za pośrednictwem Internetu i kart do głosowania mieszkańcy oddali 14627 głosów ważnych, w tym na projekty ogólnomiejskie 6132 głosy, a na projekty osiedlowe 8495 głosy.

Wśród projektów ogólnomiejskich zwyciężyły: „332 drzewa i 5 gałęzi” (1965 głosów ważnych) oraz „Poligon Strażacki BB” (1377 głosów ważnych).

W osiedlach dominowały i zwyciężały projekty dotyczące: budowy i modernizacji infrastruktury osiedlowej, w tym placów zabaw i miejsc wypoczynku, poprawy bezpieczeństwa, stref aktywności dla mieszkańców, budowy małych obiektów rekreacyjnych i sportowych w tym: miasteczko ruchu drogowego, pumptrack, skatepark i bieżnia, doposażenia w sprzęt jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zagospodarowania i urządzenia terenów zielonych.

Wśród projektów lokalnych można odnaleźć integrujące lokalną społeczność w różnym wieku, jak również wybiegi dla psów oraz doposażenia instytucji kultury.

Wyniki głosowania na projekty osiedlowe w Komorowicach Krakowskich:
  • Rewitalizacja przestrzeni sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej - 637 głosów (do realizacji)
  • Budowa kładki dla pieszych na potoku Kromparek - 380 głosów

Wyniki głosowania na projekty osiedlowe w Komorowicach Ślaskich:
  • Rozbudowa bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 30 - 154 głosy (do realizacji)
  • OSP Komorowice Śląskie bezpieczny ratownik / remont zaplecza kuchennego oraz toalet - 151 głosów (do realizacji)
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze