Obalamy mity na temat nici. Nowoczesne nici liftingujące, rewitalizujące, wypełniające

16 października 2020 1638

Artykuł sponsorowany

Za pomocą nici rewitalizujących, wypełniających i liftingujących możemy osiągnąć naprawdę ciekawe efekty, w tym pozbyć się zmarszczek, tzw. “chomików”, opadających brwi i kącików ust. Pozwalają one odzyskać naturalny, młody wygląd, jednak należy pamiętać, że ich efekty utrzymują się przez określony okres czasu - nici się wchłaniają, co niewątpliwie jest ich dużą zaletą. Dowiedz się jak wyglądają zabiegi z użyciem nici oraz jakie efekty możemy dzięki nim uzyskać.Spis treści:
  • Nici liftingujące, rewitalizujące i wypełniające - przebieg zabiegu
  • Efekty, które możemy osiągnąć dzięki niciom
  • Czy zabieg z użyciem nici wymaga specjalnego przygotowania?

Nici liftingujące, rewitalizujące i wypełniające - przebieg zabiegu

Nowoczesne nici liftingujące, rewitalizujące, wypełniające królują w gabinetach medycyny estetycznej od lat. Zabiegi z użyciem nici wykorzystują cienkie igły / kaniule, przy pomocy których w określone okolice skóry wprowadza się nici. Mogą być umieszczone liniowo lub spiralnie, co bezpośrednio wpłynie na rezultat całego zabiegu. Po wprowadzeniu igły, w sposób bardzo delikatny i ostrożny należy ją wyciągnąć, pozostawiając tym samym nici w tkance. Nici, które stopniowo rozpuszczają się w tkance, stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów.

Nici liftingujące możemy podzielić na kilka rodzajów. Najczęściej stosowane są nici PDO, które to wykonuje się z polidioksanonu. Wśród nici PDO możemy wyróżnić nici wypełniające, haczykowe i proste.

Efekty, które możemy osiągnąć dzięki niciom

Efekty każdego zabiegu z użyciem nici widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Znaczną różnicę w kondycji skóry można jednak dostrzec po około 2-3 miesiącach.

Nici liftingujące (lifting twarzy) pozwalają nam odmłodzić skórę, wygładzić zmarszczki, rozjaśnić skórę, a także zwężyć pory. Nici rewitalizujące, jak sama nazwa wskazuje - dają efekt rewitalizacji skóry, również niwelują zmarszczki, a także powodują delikatny lifting. Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Głównym celem zastosowania nici jest poprawa jakości skóry oraz zwiększenie jej jędrności bez użycia skalpela. Zabiegi te nie są więc tak inwazyjne, są bezpieczne i nie wykluczają pacjentów z życia codziennego - rekonwalescencja nie jest restrykcyjna. Warto również wspomnieć, że nici liftingujące oraz rewitalizujące mogą być stosowane nie tylko do poprawy wyglądu okolic twarzy czy szyi, ale tak naprawdę na całym ciele, w tym w okolicach biustu, ud, kolan czy ramion. Pamiętajmy, że z wiekiem skóra staje się wiotka i traci jędrność - jest to widoczne nie tylko na twarzy, ale tak naprawdę na całym ciele.

Czy zabieg z użyciem nici wymaga specjalnego przygotowania?

Zabiegi z użyciem nici nie wymagają specjalnego przygotowania, poza wcześniejszą pielęgnacją skóry, by była nawilżona i zrewitalizowana przed zabiegiem, jednak w przypadku zaleceń lekarza - istotne jest, by się do nich stosować. Może to wpłynąć na prawidłowe ułożenie się nici. Na około tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzakrzepowe oraz wszelkie suplementy diety, które mogą wpłynąć na krzepliwość krwi. W niektórych przypadkach, jednak nie zawsze - lekarz może zlecić wykonanie badań tj. OB czy morfologia. Zabieg poprzedza wizyta u lekarza, na której wyklucza się ewentualne przeciwwskazania, ustala efekty, jakie chcemy osiągnąć, a także lekarz wybiera rodzaj nici, które to najlepiej sprawdzą się w przypadku konkretnego problemu czy też celu.