Serwis hydrauliki siłowej - regeneracja pomp hydraulicznych

7 kwietnia 2021 862

Artykuł sponsorowany

Hydraulika siłowa jest obecnie wykorzystywana w niemal każdej maszynie codziennie stosowanej w różnych przemysłach, np. w budowlanym, rolniczym, a także górniczym.



Zastosowanie układu hydrauliki siłowej pozwoliło tym ogromnym maszynom przenosić ładunki o ogromnej wadze, a jednocześnie pracować z niezwykłą precyzją. Zastosowanie to w bardzo dużym stopniu ułatwiło pracę operatorom maszyn, a za sprawą trwałości układu hydraulicznego przyniosło też sporo korzyści ich właścicielom. Jednym z podstawowych elementów układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna.

Stanowi ona swego rodzaju serce tych maszyn, a jej cechą charakterystyczną jest praca od momentu włączenia maszyny, aż do jej wyłączenia. Przez taką nieprzerwaną pracę pompy hydrauliczne dosyć często ulegają awariom i wymagają serwisowania. Warto również wspomnieć, że niektóre maszyny wyposażone są w więcej niż jedną pompę, a każda z nich spełnia określone zadanie. W związku ze specyfiką pracy, a także kosztem, jaki wiąże się z zakupem nowej części, warto zadbać o pompy hydrauliczne, i całą maszynę, i poddawać je regularnym serwisom.

Warto więc nawiązać stałą współpracę z serwisem hydrauliki siłowej, który zatrudnia zespół wykwalifikowanych pracowników, mających ogromne doświadczenie z hydrauliką siłową i bez problemu radzących sobie z każdym wyzwaniem. Regularne serwisy wpływają korzystnie na każdą maszynę, ponieważ dzięki nim możemy na bieżąco sprawdzić stan poszczególnych części, a w szczególności ocenić kondycję pompy hydraulicznej i dokonać bieżących napraw. Okresowe kontrole dają możliwość naprawienia usterki na czas, zanim spowoduje poważną awarię.

Naprawa pomp hydraulicznych - jak poradzić sobie z awarią maszyny?

Pierwszym objawem awarii pomp hydraulicznych jest najczęściej znaczna utrata mocy maszyny lub brak płynności w operowaniu np. łyżką koparki. Innym sygnałem, który może świadczyć o usterce pompy, może być też zbyt duże obciążenie silnika spalinowego maszyny, które objawia się zbyt wysokimi obrotami. Jeżeli pompa ulegnie awarii, istnieje kilka możliwości wyjścia z problemu. Pierwszym i najprostszym rozwiązaniem jest wymiana pompy na nową. Trzeba jednak w tym przypadku wziąć pod uwagę cenę takiej pompy.

Koszt nowej pompy zakupionej bezpośrednio od producenta może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a warto wiedzieć, że producenci nie są chętni na udzielanie zniżek czy rabatów. Poza tym czas sprowadzenia pompy z zagranicy to często kilka tygodni oczekiwania. Nowa pompa hydrauliczna to z całą pewnością inwestycja na lata i gwarancja bezawaryjnej pracy maszyny przez wiele lat. Tańszą alternatywą dla nowej pompy hydraulicznej jest zakup używanej i zregenerowanej pompy. Jest to równie dobre rozwiązanie, a sprzedawca dodatkowo zapewnia co najmniej 6 miesięcy gwarancji.



Regeneracja pomp hydraulicznych a wymiana pompy na nową

Jak już wspomnieliśmy, koszt nowej pompy hydraulicznej to naprawdę spory wydatek. Najczęściej jednak możliwa jest regeneracja pomp hydraulicznych, która szybko przywróci maszynę do pracy. Warto wybrać firmę, która oferuje nie tylko regularne serwisowanie maszyn budowlanych czy kolejowych, ale także taką, która ma wieloletnie doświadczenie w temacie regeneracji i naprawy maszyn. Istotne jest bowiem nie tylko to, aby regeneracja pomp hydraulicznych czy naprawa siłowników hydraulicznych przebiegła poprawnie, ale także aby firma, z którą nawiążemy współpracę, nie naciągnęła nas na zbędną wymianę części, lecz wykonała szczegółową diagnostykę, a po naprawie testy sprawnościowe, które dadzą nam pewność, że nasza maszyna jest gotowa wrócić do pracy.



Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/