Pożar na ulicy Hałcnowskiej. Pogorzelcy potrzebują pomocy!

8 kwietnia 2021 11871

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj rano pożar budynku mieszkalnego w Bielsku-Białej przy ulicy Hałcnowskiej. Przed przybyciem zastępów budynek opuściły dwie osoby. Nie odniosły obrażeń.

Pożar na ulicy Hałcnowskiej - 8.04.2021 • fot. KM PSP Bielsko-Biała, 7 zdjęć


Informacja o pożarze wpłynęła o godzinie 8:30. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był garaż oraz sąsiadujące pomieszczenie - wiatrołap. Strażacy zakręcili dopływ mediów do budynku, następnie podano trzy prądy gaśnicze. Jeden do garażu na palące się wyposażenie i samochód osobowy marki Fiat 126. Drugi prąd wody do pomieszczenia wiatrołapu - palące się meble. Trzeci prąd z drabiny mechanicznej skierowano na palącą się podbitkę dachu.

Strażacy rozebrali część poszycia czoła dachu, wykluczając inne zarzewia pożaru. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania całego budynku - zastosowano wentylator oddymiający i otwarto okna w pokojach. Wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia garażu oraz wiatrołapu na zewnątrz i przelano wodą. Przeszukano dokładnie cały budynek czy nie ma innych osób poszkodowanych. Następnie sprawdzono budynek na obecność tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną - brak zagrożenia.

W działaniach trwających ponad 2 godziny wzięły udział zastępy z PSP, jednostki OSP z Hałcnowa i Komorowic Krakowskich, pogotowie energetyczne oraz policja, która ustala przyczynę pożaru.

Pożar na ulicy Hałcnowskiej.
admin

Komentarze