Bezpłatne maseczki dostępne u strażaków

12 kwietnia 2021 936

681 200 sztuk maseczek chirurgicznych trafi w przyszłym tygodniu do mieszkańców Bielska-Białej. Urząd Miejski otrzymał maseczki od Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

fot. UM Bielsko-Biała


Dystrybucja maseczek zacznie się w poniedziałek, 12 kwietnia i potrwa do piątku, 16 kwietnia w specjalnych punktach na terenie całego miasta - m.in. na placach: Bolesława Chrobrego, Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury. Punkty będą działały w godz. 9.00-16.00 i będą obsługiwane przez Straż Miejską oraz członków Polskiego Czerwonego Krzyża. Dodatkowo w punktach dostępne będą materiały informacyjne dotyczące szczepień na Covid-19.

W godzinach popołudniowych ratownicy PCK będą rozdawać maseczki również na osiedlach mieszkaniowych. Poza tym maseczki będzie można odebrać w maskomatach przed budynkami Urzędu Miejskiego, w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy placu Ratuszowym 4 i w siedzibie PCK przy ul. Jana Sobieskiego 6.

W akcję rozdawania włączą się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie miasta. W ich jednostkach maseczki będzie można odbierać w godzinach popołudniowych. Również w godzinach popołudniowych na osiedlach mieszkaniowych maseczki będą dystrybuowane przez rady osiedli.

Część maseczek trafi do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz podopiecznych Koła Bielskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

W Komorowicach dystrybucją maseczek zajmują się jednostki OSP:
data: 12.04 - 16.04
godz. 16.00 - 19.00
  • OSP Komorowice Krakowskie, lokalizacja: ul. Olimpijska 16
  • OSP Komorowice Śląskie, lokalizacja: ul. Katowicka 65


Maseczki są także dostępne w sklepie p. Nabielca przy ulicy Barkowskiej 1.
admin

Komentarze