Co robić w czasie pandemii, by nie zwariować?

5 maja 2021 897

Artykuł sponsorowany

Pandemia odcisnęła znaczne piętno na naszym życiu. Zamknęła nas w domach, utrudniła podróżowanie, uniemożliwiła korzystanie z dóbr kultury i usług. Obowiązek przebywania w domu mocno odbił się na psychice wielu osób. Pozbawieni możliwości swobodnego poruszania się i spędzania czasu zgodnie z własnymi upodobaniami notujemy u siebie obniżenie nastroju, brak motywacji i coraz mniejsze zainteresowanie światem zewnętrznym. Pandemia niewątpliwie wpłynęła na nas negatywnie, warto jednak znaleźć w tej sytuacji i dobre strony. Jedną z nich jest duża ilość wolnego czasu. Na co go przeznaczyć?Wykorzystaj czas na naukę języków obcych

Praca, dom, dzieci - w „normalnym” życiu rzadko kiedy był czas na naukę nowych umiejętności. Ich zdobywanie odkłada się na lepszy czas, kiedy wolnych chwil będzie więcej, kiedy już posprząta się dom, wróci z wakacji czy przeprowadzi remont. W dobie pandemii wolnego czasu jednak nam nie brakuje. Siedząc w domu, możesz go spożytkować na samorozwój. A ten jeszcze nigdy nie był łatwiejszy. Aby nauczyć się obsługi programu graficznego, zostać mistrzem social mediów czy zacząć mówić obcym języku nie trzeba dziś wychodzić z domu. W lekcjach możesz uczestniczyć online, nie wstając z ulubionego fotela. Jeśli więc marzysz o byciu poliglotom, to kurs angielski online na stronie https://szybkanauka.pro/nauka-angielskiego-online/, może być właśnie rozwiązaniem dla Ciebie.

Angielski przez Internet to doskonała forma nauki, z której możesz korzystać w każdym miejscu, gdzie masz dostęp do sieci. Jeżeli chcesz uczyć się tego języka szybko, zdobywać wiedzę w prosty i wygodny sposób to z pewnością Metoda Aktywnego Mówienia jest dobrym rozwiązaniem. Obejrzyj nasz 20-minutowy film na https://www.youtube.com/watch?v=VXSi0LBLyfQ, w którym poznasz ćwiczenia dla początkujących z naszą metodą. Kolejne lekcje przekonają Cię, że język Szekspira wcale nie jest trudny. Dodatkowo praktyczne aplikacje, czy liczne strony internetowe ułatwią Ci naukę słówek i gramatyki. Pamiętaj, że na angielski online zapisać możesz się nie tylko ty sam, ale i twoje dziecko, partner lub pracownicy.

Dbaj o kondycję również w domu

Utrudniona możliwość podróżowania i swobodnego przemieszczania się sprawia, że najciekawszą trasą wydaje się ta z kanapy do lodówki. Niestety częste odwiedziny w kuchni nie wpływają pozytywnie na naszą masę ciała. Dla wielu osób okres kwarantanny to ten, kiedy przybrały na wadze, pojawiły się u nich boczki czy oponka na brzuchu. Wydawać by się mogło, że pozbycie się niechcianych kilogramów w dobie zamkniętych siłowni, fitness klubów czy basenów jest niezwykle trudne. Wystarczy jednak pobuszować w Internecie, aby przekonać się, że tak nie jest. Na YouTube nie brakuje kanałów z ćwiczeniami. Jeśli nie masz motywacji do samodzielnych ćwiczeń, możesz zdecydować się na treningi online personalne lub grupowe. Nie przejmuj się też brakiem sprzętu. Do prostych ćwiczeń rozciągających, wzmacniających czy na redukcję wagi wystarczy koc (mata) i obciążenie w postaci butelek.

Spotykaj się ze znajomymi wirtualnie

Pandemia COVID-19 sprawiła, że nasze kontakty społeczne znacznie ucierpiały. Z codziennego życia wyeliminowaliśmy nie tylko spotkania z rodziną, ale i z przyjaciółmi czy znajomymi. Kontakt z drugim człowiekiem jest jednak bardzo istotny dla naszego zdrowia psychicznego - nie powinno się więc z niego rezygnować. Aby jednak zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym, najlepiej jest spotykać się wirtualnie. Obecnie rozmowy online umożliwia większość mediów społecznościowych. Wiele z nich pozwala również połączyć się z obrazem. Jeśli marzysz o spotkaniu w większym gronie, wykorzystać możesz do tego aplikacje do wideokonferencji. Umożliwiają one połączenie się nawet z kilkunastoma osobami na raz.

Znajdź sobie hobby

Pandemia to doskonały moment na zdobycie nowego hobby lub odświeżenie tego, na które do tej pory nie miałeś czasu. W czasie kwarantanny możesz też spróbować nowych aktywności. Zawsze marzyłeś o tym, aby malować? Zamów sztalugę i farby i do dzieła! Interesuje Cię historia? W księgarniach na pewno znajdziesz wiele pozycji omawiających zamierzchłe czasy. Lubisz rośliny? Spróbuj swoich sił jako ogrodnik, sadząc zioła i kwiaty na balkonie, tarasie lub w przydomowym ogródku. Możliwości rozwoju hobby w domu jest co niemiara - możesz czytać, oglądać, słuchać podcastów, ważne, tylko aby odkryć to, co naprawdę Cię kręci. Jeśli już to odkryjesz, czasu na zgłębianie danej dziedziny nie zabraknie.