Utrudnienia na ul. Warszawskiej w kierunku centrum miasta

5 maja 2021 1281

Na początku maja rusza rozbudowa ulicy Warszawskiej w rejonie mostu nad potokiem Starobielskim. W związku z tą inwestycją 6 maja ok. godz. 19.00 zostaną wdrożone zmiany w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej na odcinku od stacji BP do skrzyżowania z ul. Budowlanych i ul. Trakcyjną.

Ulica Warszawska na wysokości potoku Starobielskiego • fot. MZD Bielsko-Biała


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podpisał umowę na rozbudowę ul. Warszawskiej wraz z budową mostu na potoku Starobielskim. Realizacją inwestycji zajmie się zwycięzca przetargu - spółka Banimex z Będzina.

Most na potoku Starobielskim powstał w latach 70. XX wieku. Jest mocno zużyty, nie odpowiada obecnym wymogom w zakresie nośności ani standardom bezpieczeństwa, należy go więc rozebrać.

- Zakres prac obejmuje rozbudowę 170-metrowego odcinka ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Trakcyjną do rejonu skrzyżowania z ul. Czechowicką, budowę nowego mostu, roboty regulacyjne w korycie potoku, przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia podziemnego oraz oświetlenia ulicznego - informuje dyrektor Miejskiego Zarząd Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

Dla zachowania ciągłości ruchu w obu kierunkach prace zaplanowano w dwóch etapach. Utrzymany przy tym zostanie przejazd pojazdów komunikacji zbiorowej, ruch pieszych oraz dostęp do wszystkich posesji w obszarze inwestycji.

W pierwszym etapie robót zostanie zamknięta jezdnia zachodnia (od strony ul. Budowlanych), a ruch będzie się odbywał w dwóch kierunkach po jezdni wschodniej. Po zakończeniu robót, w drugim etapie, ruch zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią.

Rozpoczęcie robót zaplanowano na początek maja. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, koniec rozbudowy ma nastąpić w grudniu br. Koszt inwestycji wynosi 7,8 mln zł.

6 maja ok. godz. 19.00 zostaną wdrożone zmiany w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej na odcinku od stacji BP do skrzyżowania z ul. Budowlanych i ul. Trakcyjną. Będą związane z wykonaniem przewiązki przed skrzyżowaniem ulic: Warszawskiej, Budowlanych i Trakcyjnej (jadąc od centrum) oraz zamknięciem środkowego pasa ruchu relacji na wprost ul. Warszawskiej w kierunku Katowic.

Ruch na ul. Warszawskiej w kierunku Katowic będzie odbywał się pasem zewnętrznym, zjazd w ul. Trakcyjną bez zmian. Zamknięty zostanie lewoskręt z ul. Warszawskiej w ul. Budowlanych (poprowadzony zostanie objazd - ul. Piastowską, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Stefana Żeromskiego, ul. Romualda Traugutta) oraz wewnętrzny pas ruchu za skrzyżowaniem z ul. Budowlanych i Trakcyjną (jadąc od Katowic).

Poniżej mapy wyznaczonych objazdów.



adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze