[ZDJĘCIA] Tańce dzieci na kładce nad Białą

10 czerwca 2021 2549

8 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 29 im. Janusza Korczaka odbyła się uroczystość podsumowująca cykl działań pod hasłem Bielsko-Biała dawniej i dzisiaj, Szkoła Podstawowa nr 29 świętuje połączenie Bielska i Białej. W programie znalazły się tańce na kładce nad rzeką Białą w Komorowicach, spotkanie z historią, podsumowanie okolicznościowych konkursów. Posadzono też pamiątkowe drzewa.

Tańce dzieci na kładce nad Białą • fot. UM Bielsko-Biała, 6 zdjęć


- Obecny rok jest szczególnym dla Bielska-Białej, gdyż obchodzimy 70. rocznicę połączenia siostrzanych miast. Jednak pomimo naszych starań, by ten rok był wyjątkowy, pandemia pokrzyżowała nam plany. Bardzo się cieszę, że temat ten został podchwycony w mniejszych społecznościach i tak wspaniale zrealizowany, jak tutaj w szkole. Jest to niezwykle budujące, że w tak trudnych czasach i okolicznościach cała społeczność szkolna potrafiła się zjednoczyć wokół tej idei. Dziękuję i gratuluję - mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, który wziął udział w szkolnej uroczystości wraz dyrektorem bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Tomaszem Kowalikiem oraz radnymi Rady Miejskiej Bielska-Białej Urszulą Szablą i Karolem Markowskim.

Spotkanie rozpoczęło się na placu przy szkole. Dyrektor placówki Joanna Klimunt powitała zgromadzonych i wspólnie z przedstawicielkami grona pedagogicznego przedstawiła roczny plan pracy szkoły oparty na kanwie jubileuszu połączenia miasta.

- W taki dzień jak dziś każdy dyrektor powie, że cieszy się, że jest dyrektorem. Na co dzień... nie zawsze da się tak powiedzieć, bo w każdej pracy są lepsze i gorsze dni. Zanim powiem, dlaczego jestem dzisiaj taka szczęśliwa, przywitam naszych przyjaciół, osoby, które są bliskie szkole, bliskie dzieciom i którym chcę podziękować za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej komorowickiej społeczności. Dzisiejszy dzień jest podsumowaniem całorocznej pracy naszych uczniów i nauczycieli, a także rodziców, związanej z realizacją naszych działań pod hasłem Bielsko-Biała dawniej i dziś. Szkoła Podstawowa nr 29 świętuje połączenie Bielska i Białej. Głównym założeniem było wpisanie się w obchody 70. rocznicy połączenia Bielska i Białej i kształtowanie zaangażowania młodego człowieka w funkcjonowanie własnego środowiska - mówiła dyrektor SP 29 Joanna Klimunt, podkreślając, że świętowaniu sprzyja także piękna wiosenna pogoda i wymieniając sukcesy uczniów komorowickiej szkoły:

- Szanowni państwo, wiadomość niemalże z ostatniej chwili: na około trzy tysiące uczniów bielskich szkół biorących udział w Międzyszkolnej Grywalizacji Ekobielszczanin, pięciu uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej dziesiątce. Mamy 2., 3., 4., 6. i 9. miejsce w indywidualnej klasyfikacji, a na ostateczne wyniki w rankingu szkół jeszcze czekamy - poinformowała dyrektor SP.

Kolejnym sukcesem szkolnej społeczności z Komorowic jest fakt, że uczeń SP 29 Marcel Kłos został laureatem Międzynarodowego Konkursu Literacko-Plastycznego Tworzymy własne wydawnictwo.

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się na pobliską kładkę nad Białą, gdzie przedstawiono krótki rys historii Bielska-Białej, a zastępca prezydenta symbolicznie połączył herby obu miast. Na kładce dzieci odtańczyły radosny taniec, a po części artystycznej zasadzono pamiątkowe drzewa.
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze