Ulica Kromparecka gotowa. Prace kosztowały prawie 3 mln zł

13 sierpnia 2021 1723

Zakończyła się przebudowa ulicy Krompareckiej. 12 sierpnia na niedawnym jeszcze placu budowy, a dziś już równym jak stół asfalcie, spotkali się prezydenci Bielska-Białej, radni z naszego okręgu: Urszula Szabla i Bronisław Szafarczyk. a także przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i wykonawcy inwestycji.

Ulica Kromparecka gotowa. Prace kosztowały prawie 3 mln zł • fot. UM Bielsko-Biała, 4 zdjęcia


Zakres inwestycji obejmował rozbudowę ulicy Krompareckiej na odcinku 1,186 km wraz z przebudową nawierzchni zjazdów. W ciągu drogi wybudowano mijanki oraz na końcu - plac do zawracania. Rozbudowa polega na całkowitej wymianie warstw konstrukcyjnych nawierzchni. Wybudowane zostały - przepust drogowy, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. W ramach zadania przebudowana została kanalizacja sanitarna, sieć gazowa, a także sieć elektryczna.

Inwestycję za 2.935.667,43 zł brutto wykonały firmy STARBUD Krystyna Mierzwa oraz ARBUD Anna Dejewska. Podobnie jak ulicy Falistej, remont ul. Krompareckiej odbywał się w latach 2020-2021.

- W tym miejscu na pewno poprawimy jeszcze wyjazdy z posesji przez korytka muldowe, podobnie na wysokości placu do zawracania, tak żeby kierowcy mieli komfort jazdy i żeby wszystko było porządnie - mówi Robert Kaczmarek z MZD.
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze