Przedszkole marzeń w Komorowicach Śląskich

26 sierpnia 2021 3138

25 sierpnia otwarto oficjalnie po gruntownej modernizacji Przedszkole nr 39 w Komorowicach. Tradycyjną wstęgę w imieniu prezydenta Bielska-Białej przecięły przedszkolaki, a prezydent Jarosław Klimaszewski razem ze swoim zastępcą Piotrem Kucią zasadzili pamiątkowe drzewko.

Przedszkole marzeń w Komorowicach Śląskich • fot. UM Bielsko-Biała, 28 zdjęć


Samorząd Bielska-Białej sukcesywnie powiększa bazę oświatową dostępną dla mieszkańców miasta.

- Już na początku tej kadencji wiadomym było, że trzeba coś zrobić z bazą przedszkolną. Komorowickie przedszkole powstało w 1971 i wymagało pilnej modernizacji. Dobudowana cześć pozwoliła na przyjęcie do placówki dodatkowych 50 dzieci z Komorowic Śląskich. Plan rozbudowy przedszkoli w naszym mieście trwa. Dzisiaj skończyliśmy pracę tutaj. Efekty cieszą, Modernizacja wymagała dużego wysiłku i zaangażowania osób, którym z tego miejsca za wszystko dziękuję. Liczę na to, że to przedszkole będzie dobrze służyło nie tylko dzieciakom, ale całej tutejszej społeczności - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Stary budynek Przedszkola nr 39 został rozbudowany i zmodernizowany. Dzisiaj nie przypomina obiektu sprzed roku. Wcześniej przedszkole było dwuoddziałowe.

- Teraz liczy cztery oddziały. Taka placówka była niezmiernie potrzebna tej dzielnicy miasta. Staraliśmy się o nie przez wiele lat wspólnie z rodzicami i radą osiedla - informowała dyrektor Przedszkole nr 39 Danuta Midura.

Placówka ma teraz cztery wygodne sale dydaktyczne, szatnie i przestronne korytarze. Posiada nowoczesne zaplecze kuchenne i infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych. Obiekt jest parterowy.
Podczas otwarcia zaproszeni goście zwiedzili przedszkole i obejrzeli program artystyczny.
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze