Sklep Netto jest czynny w niedzielę. Ale jak długo?

3 października 2021 1442

Sklep sieci Netto przy ulicy Daszyńskiego jest czynny również w niedzielę. Zakupy można robić w godzinach 9-19. Pytanie jak długo?

fot. komorowice.pl


Netto, podobnie jak kilka innych sieci sklepowych w naszym kraju, wykorzystało lukę w prawie, która pozwala prowadzić handel w sklepach, które świadczą usługi pocztowe. Od kilku tygodni w części sklepów Netto można odbierać paczki Inpostu.

Sklep przy ulicy Daszyńskiego w Komorowicach Krakowskich jest czynny w niedzielę w godzinach 9-19.

Warto wspomnieć, że Sejm przyjął już ustawę, która zakłada, że otwarte mogą być tylko te sklepy, w których przynajmniej 50 proc. przychodów będzie musiała pochodzić z działalności pocztowa. Jeśli Senat przyjmie propozycję Sejmu, takie sklepy jak Netto będą ponownie zamknięte w niedzielę.

- Nowelizacja przewiduje także ułatwienia dla osób prowadzących małe, lokalne sklepy. Rozszerzono bowiem zapis, który pozwala na otwieranie sklepu w niedzielę, wtedy, gdy obsługuje w nim właściciel, lub członek jego najbliższej rodziny. Ustawodawca rozszerzył tę grupę także o rodzeństwo, dziadków i wnuki. Przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z ich pomocy tylko wtedy, gdy na co dzień nie będą etatowymi pracownikami sklepu - informuje Wprost.
admin

Komentarze