Zbiórka na protezy dla Roberta, który stracił obie nogi

15 października 2021 20692

11 października w zakładzie przy ul. Cegielnianej w Bielsku-Białej doszło do poważnego wypadku. 30-letni pracownik wszedł do wyłączonej maszyny służącej do mielenia palet. W pewnym momencie urządzenie zaczęło pracę ciężko raniąc mężczyznę. Robert stracił obie nogi.

fot. zrzutka.pl


- Zanim ktoś zareagował i ją wyłączył, zdążyła wciągnąć mi obydwie nogi, w wyniku czego musiały zostać amputowane - jedna w połowie uda, a druga pod kolanem... Zanim wydobyli mnie z maszyny minęło około 2 godzin podczas których cały czas pozostawałem świadomy... Podczas całej akcji ratunkowej straciłem bardzo dużo krwi i dopiero gdy mnie wyciągnęli straciłem przytomność... W stanie krytycznym przetransportowali mnie do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, gdzie lekarze kilka godzin mnie operowali, walcząc o moje życie.. Pozostawałem w śpiączce przez dwa dni, żeby w środę po południu dowiedzieć się, że już nigdy nie stanę na własnych nogach - relacjonuje 30-letni Robert na stronie zrzutka.pl, gdzie zbierane są pieniądze na jego leczenie, rehabilitację i zakup protez.

Zrzutka znajduje się na stronie zrzutka.pl -> "Na protezy i szansę na normalne życie".

Ponadto na Facebooku utworzono grupę "Licytacje dla Roberta Wojtyłko". Dochód z aukcji będzie przekazany na leczenie 30-letniego bielszczanina.
admin

Komentarze