ObywatelskiBB: środki na boisko, OSP i Dom Kultury

16 października 2021 1806

Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W Komorowicach Krakowskich i Komorowicach Śląskich do realizacji przeszły wszystkie zgłoszone projekty osiedlowe! A nie było to takie pewne, gdyż trzeba pamiętać o niezbędnej frekwencji.

OSP Komorowice Krakowskie


Przypominamy, że w Komorowicach Krakowskich zgłoszono tylko jeden projekt o wartości 200 tys. złotych, który zakłada m.in. doposażenie jednostki OSP Komorowice Krakowskie oraz Domu Kultury. Projekt ten otrzymał 274 głosy.

Zdecydowaną lepszą frekwencję w przeliczeniu na liczbę mieszkańców odnotowano w Komorowicach Śląskich, gdzie do głosowania dopuszczono dwa projekty - oba na kwotę 100 tys. złotych.

Boisko trawiaste przy SP30 • fot. komorowice.pl


Projekt "Każdy może uratować ludzkie życie", zakładający doposażenie jednostki OSP Komorowice Śląskie, otrzymał 131 głosów. Na drugi projekt pt. "Remont boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 30 w Bielsku-Białej" zagłosowało 105 osób.

W związku z tym, że w sumie oba projekty mieszczą się w kwocie 200 tys. złotych, zostaną skierowane do realizacji.

Warto dodać, że po remoncie boiska trawiastego, Szkoła Podstawowa nr 30 będzie mogła pochwalić się jedną z najlepszych baz sportowych wśród placówek oświatowych prowadzonych przez miasto.
admin

Komentarze