Strażacy z Komorowic chcą wymienić lekkie wozy

9 października 2017 3752

Strażacy z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich razem z druhami ze Starego Bielska i Straconki złożyli wspólny projekt w budżecie obywatelskim. Zakłada on wymianę lekkich samochodów pożarniczych.

339[S]26 GLM Ford Transit 90T330/Starmech/PS Szczęśniak • fot. komorowice.pl


Ogólnomiejski projekt "Ratują, szkolą się i integrują społeczność lokalną" zakłada modernizację czterech jednostek OSP miasta Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP Komorowice Krakowskie, OSP Komorowice Śląskie i OSP Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka.

Lekkie samochody samochody pożarnicze to bardzo uniwersalne pojazdy. Mogą jeździć do wielu zdarzeń: powodzie i podtopienia, wichury i plamy oleju.

339[S]26 GLM Ford Transit 90T330/Starmech/PS Szczęśniak • fot. komorowice.pl


Strażacy z Komorowic Krakowskich chcą wymienić 16-letniego Forda Transita na nowszy model. - Niestety obecny samochód jest dla nas za słaby. Mamy problem z mocą pojazdu, który jest dociążony sprzętem i dodatkowo 9-osobową załogą. Chcielibyśmy, żeby do jednostki trafił nowy samochód o większej zabudowie i większych gabarytach - mówi Michał Gocek, prezes OSP Komorowice Krakowskie.

Strażacy OSP Komorowice Krakowskie podczas akcji powodziowej w Czechowicach-Dziedzicach • fot. komorowice.pl


Jeszcze starszego busa maja strażacy z Komorowic Śląskich. Mercedes Sprinter, który służy do przewozu osób, ma 17 lat. - Chcemy wymienić busa osobowego na busa ratowniczego, żeby mógł wyjeżdżać do zdarzeń. Lekki pojazd ma wiele zalet. Warto choćby wspomnieć o tym, że może prowadzić go kierowca z prawem jazdy kategorii "B" - tłumaczy Dariusz Wątroba, prezes OSP Komorowice Śląskie.

339[S]30 - SLBus Mercedes Benz Sprinter - OSP Komorowice Śląskie • fot. komorowice.pl


Szacunkowy koszt wymiany jednego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wynosi 125 tys. złotych. Obie jednostki własnymi środkami będą chciały wyposażyć pojazdy.

339[S]30 - SLBus Mercedes Benz Sprinter - OSP Komorowice Śląskie • fot. komorowice.pl


Głosowanie mieszkańców na projekty budżetu obywatelskiego odbędzie się w dniach 12.10-19.10. Głosować można m.in. przez internet na stronie www.obywatelskibb.pl.
admin

Komentarze