Miasto się tłumaczy z odśnieżania. Intensywne opady są już za nami

18 grudnia 2022 1184

Ostatnie dni nie były łatwym czasem dla kierowców. Intensywne opady śniegu spowodowały, że wiele dróg w mieście - szczególnie tych lokalnych - było pokrytych grubą warstwą śniegu.

Ulica Romańska - 18.12.2022 • fot. komorowice.pl


Silny opad śniegu utrudnia poruszanie się po mieście, dlatego prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zwołał zimowy sztab kryzysowy. Sprawdzano, jak wygląda sytuacja i szukano dodatkowych rozwiązań, by usprawnić jadę po mieście. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, firm odśnieżających i przedstawiciele wydziałów Urzędu Miejskiego zaangażowani w sprawę zimowego utrzymania miasta.

- Wiem, że państwo robicie wszystko, co możecie, ale sytuacja w Bielsku-Białej nie jest dobra. Przyroda po raz kolejny pokazała nam swoje srogie oblicze, co jednak nie zwalnia nas z podejmowania działań. Naliczanie tylko kar w tym momencie nie poprawi sytuacji. Dlatego wzywam wszystkich do intensyfikacji działań, bo miasto musi, nawet w trudnych sytuacjach, działać normalnie - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Ulica Bystra - 18.12.2022 • fot. komorowice.pl


Uczestnicy spotkania relacjonowali, jak wygląda sytuacja w ich instytucjach i jakie działania są prowadzone. Prezydent dopytywał - o odśnieżanie dróg i chodników, o zaśnieżone dachy i działanie komunikacji miejskiej. Zwrócił uwagę, aby na bieżąco reagować, nie czekać na odgórne polecenia.

Zwracano uwagę na to, że w sytuacjach ekstremalnych trzeba ustalić hierarchię ważności podejmowanych działań. Dlatego np. zaśnieżone zatoki czy pętle autobusowe muszą być odśnieżane w pierwszej kolejności.

Omówiono tez działania skierowane do osób bezdomnych w związku z nadchodzącymi mrozami.

O bieżącej sytuacji w Bielsku-Białej poinformował zastępca prezydenta Piotr Kucia, który przed spotkaniem sztabu kryzysowego objechał miasto, aby sprawdzić, jak wygląda sytuacja w newralgicznych miejscach.

Zebrani zapoznali się z prognozami na najbliższe dni i uzgodnili skrócony harmonogram postępowania na wypadek nagłych zdarzeń, które mogą nastąpić. Usprawniono również system komunikacji pomiędzy służbami a firmami odśnieżającymi miasto.

O zasadach zimowego utrzymania miasta w sezonie 2022/2023 pisaliśmy tutaj: http://komorowice.pl/1116-zimowe-utrzymanie-miasta-patrole-drogowcow-na-ulicach
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze