W ratuszu o ulicy Braterskiej

26 stycznia 2016 2562

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z mieszkańcami ulic Braterskiej, Bocznej i Siostrzanej w Komorowicach Krakowskich. Sprawa dotyczyła od dawna trwającej batalii o zapewnienie mieszkańcom tych ulic bezpieczeństwa w ruchu pieszym. Sprawę pilotuje radny z naszego okręgu - Karol Markowski

Spotkanie w ratuszu • fot. Karol Markowski


- Na spotkaniu w terenie, na którym obecny był odpowiedzialny za infrastrukturę drogową wiceprezydent Lubomir Zawierucha oraz na spotkaniu z pełnomocnikiem prezydenta Henykiem Juszczykiem, dyrektorem MZD oraz naczelnikiem Ochrony Środowiska padało wiele deklaracji i zapewnień o szybkim zakończeniu sprawy - relacjonuje Karol Markowski, radny Rady Miejskiej.

Na spotkaniu został poruszony głównie problem hałasu w tym rejonie dzielnicy, spowodowany uciążliwościami z użytkowania drogi ekspresowej S-69 i braku ekranów akustycznych.

- Mogliśmy to zaobserwować podczas wizyty w tym rejonie w październiku ubiegłego roku.Wtedy GDDKiA odpisała, że wszystko jest w porządku i nie ma żadnych przekroczeń hałasu. Sprawa zaniechań w budowie ekranów w tym rejonie znajduje się aktualnie w prokuraturze - wyjaśnia Karol Markowski.

Radny oznajmił, że "udało się załatwić budowę oświetlenia na łączniku do ul. Braterskiej i już do końca marca ma zrobić się w tym rejonie znacznie bezpieczniej". - O postępie spraw będę informował - kończy Karol Markowski.

fot. Karol Markowski
admin

Komentarze