[ZDJĘCIA] Pożar w aptece przy placu Niemczyka

14 lipca 2017 3772

W czwartek przed godziną 18.00 strażacy z OSP Komorowice Krakowskie otrzymali informację z Miejskiego Stanowiska Kierowania o pożarze w aptece przy placu Niemczyka. Na szczęście pożar był tylko upozorowany, a cała akcja to próba gotowości bojowej jednostki.

Akcja OSP Komorowice Krakowskie na placu Niemczyka - 13.07.2017 • fot. komorowice.pl, 11 zdjęć


Każdego roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej dokonuje sprawdzenia gotowości bojowej jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). W Komorowicach, zarówno Śląskich, jak i Krakowskich, sprawdzian odbył się w czwartek 13 lipca.

Strażacy z Komorowic Krakowskich otrzymali zgłoszenie o pożarze w aptece przy placu Niemczyka. Druhowie z OSP Komorowice Śląskie mieli natomiast za zadanie ugasić pożar w piwnicy swojej remizy. Oczywiście oba pożary upozorowano.- Strażacy z Komorowic Śląskich gasili pożar u siebie w piwnicy. Schodzili w aparatach oddechowych do piwnicy - jeden prąd wody został podany przez klatkę schodową, drugi przez okno z zewnątrz. Natomiast w Komorowicach Krakowskich założyliśmy mały pożar. Wprowadziliśmy jeden prąd wody do apteki - powiedział nam aspirant sztabowy Krzysztof Kąkol z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, który razem z brygadierem Ryszardem Somerlikiem dokonywali oceny działań strażaków z Komorowic.

Jak się dowiedzieliśmy, oba zadania zostały wykonane zgodnie ze sztuką. Dodatkowo przedstawiciele PSP sprawdzali umundurowanie, aparaty ochrony dróg oddechowych, pozostały sprzęt oraz samochód bojowy.
admin

Komentarze