Szkoła przy ulicy Czereśniowej będzie miała bieżnię

9 września 2017 2625

Poznaliśmy wyniki prac zespołu ds. weryfikacji projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Wiemy już na pewno, że w przyszłym roku powstanie bieżnia lekkoatletyczna przy budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 29.

Szkoła przy ulicy Czereśniowej będzie miała bieżnię • fot. komorowice.pl


Projekty osiedlowe

W Komorowicach Krakowskich zgłoszono tylko jeden projekt osiedlowy -"budowa bieżni lekkoatletycznej dwutorowej zakończonej zeskokiem do skoku w dal wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej".Projekt zakłada budowę 60-metrowej bieżni dwutorowej zakończonej zeskokiem do skoku w dal usytuowanej przy Szkole Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej przy ul. Czereśniowej 20.

Po pozytywnej weryfikacji przez komisję, projekt automatycznie został przekazany do realizacji w 2018 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 100 tys. złotych.

Inaczej sprawa ma się w Komorowicach Śląskich, gdzie zgłoszono kilka projektów osiedlowych. Komisja odrzuciła projekt budowy parku rekreacyjnego przy ulicy Opłotek. Urząd tłumaczy, że działka, na której miałby powstać park, jest przeznaczona do sprzedaży.

Trzy pozytywne opinie otrzymały natomiast projekty: "Rozbudowa bieżni lekkoatletycznej do 120 m przy Gimnazjum nr 14", "Rozbudowa placu zabaw przy Gimnazjum nr 14" oraz "Monitoring budynku OSP Komorowice Śląskie".

Bieżnia przy Gimnazjum nr 14 • fot. komorowice.pl


Pierwotnie zakładano, że wszystkie trzy projekty zmieszczą się w kwocie przeznaczonej na projekty osiedlowe (100 tys. złotych) i automatycznie zostaną przekazane do realizacji. Okazało się jednak, że szacunkowy koszt rozbudowy bieżni (50 tys. złotych) okazał się zaniżony i ostatecznie wycena przedłużenia bieżni ma kosztować około 80 tys. złotych. Ma to swoje wymierne konsekwencje, gdyż wszystkie trzy projekty przekraczają kwotę 100 tys. złotych i konieczne będzie głosowanie.

Projekty ogólnomiejskie

Pozytywnie zostały zaopiniowane dwa projekty ogólnomiejskie, które bezpośrednio dotyczą Komorowic:

Ścieżka rekreacyjna wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach Śląskich - to znany już projekt budowy ścieżki rekreacyjnej o długości ok. 1200 mb, zlokalizowanej na wałach rzeki Białej w Komorowicach Śląskich stanowiąca przedłużenie istniejącej ścieżki wzdłuż ul. Grażyńskiego. W minionej edycji budżetu obywatelskiego projekt zdobył ponad 1000 głosów i był bliski realizacji.
Wartość projektu: 434 tys. zł.

Projektowana ścieżka rekreacyjna


Ratują, szkolą się i integrują społeczność lokalną. Modernizacja 4 OSP Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP: Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, i Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka - projekt zakłada m.in wymianę lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczego w OSP Komorowice Śląskie, OSP Komorowice Krakowskie i OSP Stare Bielsko oraz Modernizacja 4 OSP miasta Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP Komorowice Krakowskie, OSP Komorowice Śląskie i OSP Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka.
Wartość projektu: 500 tys. zł.

Weryfikacja projektów przez urzędników potrwa do 29 września. Wówczas poznamy ostateczną listę projektów, na które będzie można głosować w dniach 12-19 października.
admin

Komentarze