Stacja rowerów BBbike w Komorowicach? Są takie plany

6 października 2017 1226

Jeszcze w 2017 roku miasto ogłosi przetarg na nowego administratora systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerowych BBbike. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała zorganizować nowe stacje rowerowe. Jedna z nich ma powstać w Komorowicach.

Stacja rowerów BBbike w Komorowicach? Są takie plany • fot. BBbike


1 listopada wygaśnie umowa miasta z BikeU - firmą, która w 2014 roku utworzyła system wypożyczalni rowerów miejskich BBbike i przez cztery sezony administrowała siecią wypożyczalni jednośladów w Bielsku-Białej. Już niebawem Urząd Miejski ogłosi przetarg na nowego zarządcę systemu.

Dodatkowo firma, która wygra przetarg, będzie musiała rozbudować system wypożyczalni rowerów o około 12 stacji. Jedna ze stacji ma powstać w Komorowicach. Potwierdził to na antenie Radia Bielsko prezydent miasta Jacek Krywult.

Plac Niemczyka wydaje się najbardziej optymalnym miejscem do zamontowania stacji rowerowej • fot. komorowice.pl


Przypominamy, że Urząd Miejski już w 2015 roku planował rozbudowę systemu BBbike. Ogłoszono nawet przetarg na budowę czterech nowych stacji - jedna z nich miała powstać w Komorowicach, jednak zamówienie unieważniono, gdyż firma Nextbike z Wrocławia zakwestionowała uczciwość przetargu. Poszło o zapis zobowiązujący wykonawcę do zapewnienia kompatybilności nowych stacji ze starym systemem.

System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej działa od 1 października 2013 roku. Składa się na niego 12 stacji rowerowych i 120 rowerów.
admin

Komentarze