BBbike w Komorowicach - gdzie lokalizacja stacji rowerów?

10 stycznia 2018 1758

To już niemal pewne. W 2018 roku jedna z nowych stacji wypożyczalni rowerów miejskich ma stanąć w Komorowicach. Urzędnicy rozważają dwie lokalizacje: plac Józefa Niemczyka i park przy ulicy Jana Chrzciciela.

Wypożyczalnia rowerów na placu Ratuszowym • fot. bielsko.info


W Urzędzie Miejskim trwa postępowanie przetargowe, które ma na celu wyłonienie nowego operatora systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerowych BBbike. Poznaliśmy już oferty trzech firm. Każda z nich zaproponowała budowę 4 dodatkowych stacji rowerów, co łącznie z wymaganiami przetargu da 16 nowych stacji rowerów. Łącznie w 2018 roku system będzie składał się z 28 stacji.

Jedna ze stacji ma stanąć w Komorowicach. Zapewniał o tym niejednokrotnie prezydent miasta Jacek Krywult. Urzędnicy nie podjęli jeszcze decyzji co do dokładnej lokalizacji stacji. Jak poinformował zastępca prezydenta miasta, brane pod uwagę są dwie lokalizacje: plac Józefa Niemczyka i okolice kościoła Świętego Jana Chrzciciela.

Czekamy na opinie mieszkańców o preferowanej lokalizacji stacji BBbike w Komorowicach. Głosowanie trwa w ankiecie, którą opublikowaliśmy na naszym fanpage'u.

Loading...
admin

Komentarze