Znakowanie rowerów w komisariacie policji

25 października 2017 1469

Dzielnicowi z komisariatu IV w Bielsku-Białej zapraszają mieszkańców bielskiego Hałcnowa i Komorowic na akcję znakowania rowerów. Akcja odbędzie się 8 listopada o godz. 17.00 w Komisariacie Policji IV w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 235.

fot. Karol Markowski


W ramach realizacji projektu "Dzielnicowy bliżej nas", Zespół Dzielnicowych bielskiej „czwórki” wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia kampanii znakowania rowerów dla mieszkańców Hałcnowa i Komorowic. Akcja prowadzona będzie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w dniu 8 listopada 2017 r. od godz. 17.00 na terenie Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 235.

Głównym celem kampanii jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na jednoślady cech identyfikacyjnych.

Procedura znakowania polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną, informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Elementami podlegającymi oznakowaniu oraz miejscami wykonania oznaczeń są: rama roweru pod kierownicą, ramię tylnej przekładni, przedni widelec. W rowerach o dużej wartości zaleca się także rozważenie możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

Rejestracja w komputerowej bazie danych Straży Miejskiej odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz wypełnionego przed jego znakowaniem oświadczenia właściciela roweru.
adminźródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze