Wyniki budżetu obywatelskiego. Sukces strażaków!

17 listopada 2017 1280

Poznaliśmy wyniki głosowania w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Ogromny sukces odnotowali strażacy z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich, których wspólny projekt złożony także z druhami ze Starego Bielska i Straconki otrzymał ponad 12 tysięcy głosów!

Strażacy z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich otrzymają nowe samochody! • fot. komorowice.pl


Wśród projektów ogólnomiejskich projekt "Ratują, szkolą się i integrują społeczność lokalną. Modernizacja 4 OSP Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP: Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, i Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka" zajął pierwsze miejsce. Dzięki temu w przyszłym roku obie jednostki z Komorowic otrzymają nowe lekkie samochody pożarnicze.

W głosowaniu na projekty ogólnomiejskie 8. miejsce zajęła koncepcja przedłużenia ścieżki rowerowej wałem rzeki Białej w Komorowicach Śląskich. Na ten projekt głosowało 525 bielszczan.

Po raz drugi nie udało się przeforsować projektu przedłużenia ścieżki rowerowej wałem rzeki Białej • fot. komorowice.pl


Przypominamy, że w tym roku nie odbyło się głosowanie na projekty osiedlowe w Komorowicach Krakowskich, gdyż jedyny zgłoszony projekt - "Budowa bieżni lekkoatletycznej dwutorowej zakończonej zeskokiem do skoku w dal wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej" - został automatycznie przekazany do realizacji.

Inaczej sytuacja miała się w Komorowicach Śląskich, gdzie do głosowania dopuszczono trzy projekty: przedłużenie bieżni przy Gimnazjum nr 14, montaż monitoringu na budynku OSP oraz rozbudowę placu zabaw. Najwięcej głosów zgromadziły projekty przedłużenia bieżni - 325 głosów oraz montaż monitoringu 242 głosy i to właśnie te dwa projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku. Na rozbudowę placu zabaw głosowało zaledwie 70 osób.

Bieżna przy Gimnazjum nr 14, a właściwie już Szkole Podstawowej nr 29, zostanie rozbudowana do 120 metrów • fot. komorowice.pl


Warto wspomnieć, że oba przeznaczone do realizacji projekty w Komorowicach Śląskich mają w sumie wartość 90 tysięcy złotych. Oznacza to, że "automatycznie" do realizacji wszedłby każdy projekt zgłoszony przez mieszkańców, który mieściłby się w budżecie 10 tysięcy złotych, nawet gdyby otrzymał minimalną liczbę głosów.
admin

Komentarze