Zapraszamy na Dzień Otwarty w komorowickim kościele

16 czerwca 2018 2741

Parafia w Komorowicach oraz Stowarzyszenie Komorowice zapraszają na Dzień Otwarty komorowickiej świątyni, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Tego dnia każdy będzie mógł wejść na kościelną wieżę, gdzie znajdują się dzwony i mechanizm zegarowy. Dla zwiedzających zostanie udostępniony również strych świątyni, prezbiterium oraz zakrystia.

Widok z wieży kościoła w Komorowicach • fot. ks. Jacek Pędziwiatr


W 2018 roku parafia w Komorowicach obchodzi swoje 525-lecie. Z tego powodu w wigilię uroczystości św. Jana Chrzciciela, czyli w sobotę 23 czerwca, będzie można odwiedzić niedostępne na co dzień miejsca komorowickiego kościoła. Z pewnością nie lada gartką będzie możliwość zwiedzenia wieży kościoła (piętro organów, piętro zegara, piętro dzwonów). Co odważniejsi będą mogli wyjść na balkon okalający wieżę. W świątyni będzie można zobaczyć także przestronny strych, zakrystię oraz prezbiterium.

O historii kościoła i poszczególnych miejsc, które zostaną udostępnione zwiedzającym, opowiedzą ks. Jacek Pędziwiatr i członkowie Stowarzyszenia Komorowice. Zwiedzanie będzie odbywało się w kilku turach (grupy maksymalnie 15-osobowe) w godzinach: 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30. Zwiedzanie potrwa około 50 minut.

Schody na pierwsze piętro wieży • fot. ks. Jacek Pędziwiatr


Zapisy na zwiedzanie kościoła będą prowadzone przez członków Stowarzyszenia Komorowice przed głównym wejściem od godziny 13.45. Każdy uczestnik Dnia Otwartego otrzyma bilet oraz okolicznościową gazetkę - obie pamiątki zostały wydane ze środków własnych Stowarzyszenia Komorowice. Złożone przy okazji ofiary posłużą na działalność statutową organizacji, która chce wydać monografię Komorowic.

Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji zwiedzania na stronie www.e-event24.com/komorowice/.

Osoby poniżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko w obecności pełnoletniego opiekuna!

admin

Komentarze