Nowy rozkład jazdy pociągów z przystanku w Komorowicach

2 września 2018 1044

Dziś w życie weszła kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wraz z końcem wakacji prowadzone remonty przybierają na sile, stąd też na pasażerów czeka kilka istotnych zmian.

Przystanek osobowy w Komorowicach • fot. komorowice.pl


Pasażerowie, którzy korzystają z przystanku Bielsko-Biała Komorowice, muszą liczyć się z utrudnieniami na linii S5 na odcinku Żywiec - Zwardoń oraz linii S7 w relacjach Chałupki - Bohumin i Rybnik - Sumina. Kontynuowane będą również prace pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami, gdzie zamiast wszystkich naszych pociągów kursują autobusy zastępcze.

Autobusy zastępcze będą kursować za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn oraz Żywiec - Zwardoń. Jest to szczególnie istotna informacja dla rowerzystów, ponieważ linia S5 cieszy się dużą popularnością wśród miłośników jednośladów, a niestety autobusy zastępcze uniemożliwiają przewożenie rowerów. Stąd też zachęcamy by we wrześniu decydować się na przewóz rowerów pociągiem maksymalnie do stacji w Żywcu (lub wybrać inne, również atrakcyjne kierunki).

Szczegóły rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stornie www.rozklad-pkp.pl.

fot. Portal Pasżera
admin

Komentarze