Nie będzie przedłużenia ścieżki rowerowej. Zabrakło 70 głosów

6 października 2018 2108

Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego. Niestety projekt przedłużenia ścieżki rowerowej na wale rzeki Białej w Komorowicach Śląskich znów nie przeszedł do realizacji. Tym razem zabrakło zaledwie 70 głosów.

Ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Białej • fot. komorowice.pl


Projekt ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Białej już po raz trzeci nie uzyskał wymaganej liczby głosów. Tym razem było najbliżej. Koncepcja przedłużenia drogi dla rowerów zajęła trzecie miejsce w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie. Zabrakło zaledwie 70 głosów, aby wyprzedzić projekt "Zamień kopciucha na ekoczyściucha", który zostanie zrealizowany w 2019 roku.

Jeśli chodzi o projekty osiedlowe, to nie ma większego zaskoczenia. W Komorowicach Krakowskich wygrał projekt zgłoszony przez społeczność miejscowej OSP - "W trosce o życie, zdrowie i ochronę mienia mieszkańców Komorowic Krakowskich", na który zagłosowało 311 osób. Projekt renowacji krzyża przy ulicy Bestwińskiej uzyskał poparcie 90 osób.

fot. komorowice.pl


W Komorowicach Śląskich oba zgłoszone projekty przeszły do realizacji. Na projekt remontu klatki schodowej w budynku OSP przy ulicy Katowickiej zagłosowało 170 osób. 127 osób opowiedziało się za drugim projektem, czyli rozbudową placu zabaw przy ulicy Mazańcowkickiej.

Co bardzo ważne, wszystkie trzy osiedlowe projekty uzyskały minimalne poparcie 2% mieszkańców osiedla. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego to konieczny wymóg, aby pomysły mieszkańców mogły być zrealizowane.
admin

Komentarze