Rozmowa z komendantem

24 lipca 2015 2323

Komisariat Policji w Komorowicach Krakowskich ma nowe kierownictwo. Komendantem KP IV został jego dotychczasowy zastępca - komisarz Radosław Gruchała. Świeżo upieczony komendant w rozmowie z naszym portalem opowiada m.in. o bezpieczeństwie w Komorowicach.

Komendant Radosław Gruchała i jego zastępca Jacek Śliwka • fot. komorowice.pl


Komisarz Radosław Gruchała ma 42 lata. Służy w policji od 22 lat. W 2008 roku rozpoczął swoją pracę w Bielsku-Białej na stanowisku dyżurnego II Komisariatu Policji. Od marca 2014 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta IV Komisariatu Policji w Komorowicach Krakowskich. W związku z awansem dotychczasowego komendanta KP IV komisarz Radosław Gruchała został powołany na stanowisko szefa komisariatu w Komorowicach.

Bezpieczna dzielnica

IV Komisariat Policji w Bielsku-Białej zasięgiem swojego działania obejmuje północno-wschodnie dzielnice naszego miasta, w tym Komorowice Krakowskie i Komorowice Śląskie. To właśnie na terenie Komorowic miejscowi policjanci podejmują największa ilość interwencji.

- Generalnie rejon Komorowic Ślaskich i Krakowskich generuje około 60 procent różnego rodzaju zgłoszeń, które otrzymujemy. Dużą ich część pochodzi z terenów zakładów przemysłowych, gdzie często dochodzi do kradzieży - mówi komisarz Radosław Gruchała.

Nowy szef KP IV dodaje, że w jego opinii Komorowice Śląskie i Krakowskie to bezpieczne dzielnice. - Oczywiście zdarzają się zgłoszenia zakłócania porządku publicznego, drobne kradzieże, niszczenie mienia, ale zdarzenia zakłócające porządek prawny w sensie kryminalnym dotyczą w dużej mierze zakładów przemysłowych - podkreśla komendant.

Pracują na komputerach, paliwa nie brakuje

W IV Komisariacie Policji służbę pełni 31 policjantów, z czego 11 to funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni, 8 policjantów zajmuje się sprawami kryminalnymi. Jest również 4 dzielnicowych, 5 dyżurnych oraz 1 funkcjonariusz odpowiedzialny za prowadzenia spraw o wykroczenia.

Do dyspozycji funkcjonariuszy są cztery radiowozy - w tym jeden nieoznakowany. Komfortową pracę zapewnia wyremontowana niedawno siedziba przy ulicy Komorowickiej. - Czasy, gdy pracowaliśmy na maszynach do pisania już dawno minęły - żartuje komendant.

Współpraca ze społeczeństwem

Komisarz Radosław Gruchała liczy na owocną współpracę ze społeczeństwem lokalnym. - Sami nic nie jesteśmy w stanie zdziałać, potrzebna nam jest pomoc społeczeństwa. Chcemy być blisko z ludźmi, bardzo stawiam na rolę dzielnicowych. Staramy się tak kierować służbą, żeby dzielnicowy był jak najdłużej w swoim rejonie - mówi komendant KP IV.

Komendant komisariatu cieszy się, że przez wiele lat mozolnej służby policjanci z KP IV wypracowali dobre relacje z mieszkańcami Komorowic. - Naszą rolą jest rozmawiać ze społeczeństwem. Czekamy na wszystkie sygnały co należy poprawić, co ludzi nurtuje. Myślę, że sukcesem każdego policjanta, jest dobra opinia o nim samym. Będziemy robić wszystko, żeby wypracować sobie szacunek. Jeśli ten szacunek uda się połączyć z sympatią to będziemy już w pełni usatysfakcjonowani - kończy komendant Radosław Gruchała.

Komendant przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godzinach 15.00 - 18.00. Z IV KP można się również skontaktować drogą mailową pod adresem kp4@bielsko.ka.policja.gov.pl.
admin

Komentarze