Policyjne działania na przejeździe kolejowym

13 lutego 2019 1735

Policjanci z bielskiej drogówki oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych - Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na przejeździe kolejowym w Komorowicach Śląskich przeprowadzili akcję pod nazwą "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko".

Działania na ulicy Chochołowskiej • fot. KMP Bielsko-Biała


Celem kampanii "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. Ze statystyk wynika, że średnio w ciągu roku na polskich przejazdach kolejowo - drogowych dochodzi do 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób.

Działania na ulicy Chochołowskiej • fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas działań policjanci, przedstawiciele PKP i funkcjonariusze SOK rozdawali kierowcom korzystającym z przejazdów ulotki. Apelowali o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem STOP.

Odrębny apel kierowano do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach. Mundurowi uświadamiali również uczestników ruchu, że pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania potrzebuje nawet do 1000 metrów. W zderzeniu z pociągiem człowiek, czy nawet samochód nie mają żadnych szans. Mundurowi rozdali pieszym opaski odblaskowe z dokładną instrukcją, jak prawidłowo je nosić.

Działania na ulicy Chochołowskiej • fot. KMP Bielsko-Biała
admin

Komentarze