Kierująca zatrzymana pod blokiem. Była pijana

27 lutego 2019 1610

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy zatrzymali 56-letnią kobietę, która kierowała Volkswagenem w stanie nietrzeźwości. Kierująca została zatrzymana w miejscu zamieszkania, chwilę po tym jak zaparkował swój samochód na parkingu przed blokiem.

fot. Komorowice.pl


Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 10.30 w Bielsku-Białej na ul. Kazimierza Wielkiego. Kierująca Volkswagenem wyjeżdżała z parkingu. W czasie tego manewru wjechała w przydrożny budynek, uszkadzają elewację. Kontynuowała jazdę odbijając się od krawężników. Przy okazji uszkodziła karoserię swojego samochodu.

Jej niekontrolowane manewry nie umknęły uwadze świadka tego zdarzenia. Kierująca ruszyła w pościg za sprawczynią. Jednocześnie relacjonowała policjantom informacje o drodze jej ucieczki. Kierująca Volkswagenem jechała zygzakiem, a po drodze ignorowała wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego, stwarzając poważne zagrożenie.

Przejechała rondo na wprost i zatrzymała się przed blokiem w Komorowicach. Chwilę później była już w rękach policjantów. Zatrzymana nie była w stanie dmuchnąć w alkomat. Pobrano od niej krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu. Straciła już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej teraz do 2 lat więzienia.
adminźródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze