[ZDJĘCIA] 100-lecie Domu Młodzieży w Komorowicach

28 października 2019 3142

W sobotę 26 października w sali widowiskowej Domu Kultury w Komorowicach świętowano 100-lecie powstania Domu Młodzieży.

100-lecie Domu Młodzieży w Komorowicach - 26.10.2019 • fot. komorowice.pl, 21 zdjęć


Imprezę otworzył występ Chóru Męskiego "Harfa". Zespół przygotował specjalnie na tę okazję niespodziankę - utwór opowiadający o Komorowicach i samym chórze, który od początku swojej działalności związany jest z Domem Kultury.

Później prelekcję na temat historii Domu Młodzieży przedstawili członkowie Stowarzyszenia Komorowice: ks. Jacek Pędziwiatr i Ariel Brończyk, a z perspektywy strażackiej o obiekcie opowiedział druh Czesław Papla z OSP Komorowice Krakowskie.Swoimi wspomnieniami podzieliły się także Barbara Marcinkiewicz (MDK) i Janina Lepianka (Książnica Beskidzka). Obie Panie pracują w Domu Kultury od wielu lat.

Wydarzenie występami artystycznymi uświetniły zespoły Pinokio i Kontrasty.Na koniec, po symbolicznej lampce szampana i porcji specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu, otwarto wystawę fotografii "100-lecie Domu Młodzieży im. Ignacego Paderewskiego", którą przygotowało Stowarzyszenie Komorowice. Wystawę można obejrzeć w godzinach pracy Domu Kultury.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceprezydent miasta Adam Ruśniak, radni Rady Miejskiej: Urszula Szabla, Małgorzata Zarębska, Piotr Ryszka, Karol Markowski, proboszcz parafii w Komorowicach ks. Tadeusz Nowok, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Zbigniew Hendzel, a także wielu innych znamienitych gości.
admin

Komentarze