Młody strażak z Hałcnowa potrzebuje wsparcia

20 lutego 2020 1812

19-letni strażak OSP Hałcnów doznał poważnego wypadku w drodze do remizy. Paweł Lassak przeżył wypadek, ale potrzebuje intensywnej rehabilitacji.Paweł Lassak to 19-latek, mieszkaniec Bielska-Białej, a konkretnie dzielnicy Hałcnów, od najmłodszych lat jest aktywnym członkiem miejscowej społeczności. W wieku 12 lat został członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a po osiągnięciu pełnoletniości członkiem OSP Hałcnów.

- Wczesnym rankiem 25 września 2019 roku wszyscy usłyszeliśmy wezwanie syreny. W drodze do remizy, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, samochód Pawła wpadł w poślizg, a sam młody strażak doznał poważnego urazu głowy. Ratowali go druhowie z jego własne drużyny, jadący niemal zaraz za nim, do tego samego wezwania. Paweł trafił na Oddział Intensywnej Terapii w szpitalu, gdzie długo był w śpiączce. Lekarze nie dawali mu szans, przygotowali wszystkich na najgorsze, ale Paweł nie miał zamiaru odejść. Jego stan zaczął się poprawiać, podjęto więc próbę wybudzenia: 18 listopada został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Tarnowskich Górach, które pomaga pacjentom w śpiączce - relacjonują przyjaciele Pawła.

Teraz młody strażak potrzebuje intensywnej rehabilitacji i pracy z wieloma specjalistami. W internecie na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pawła.

admin

Komentarze