Rowerzyści mówią "nie"

9 grudnia 2015 2617

Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów zgłosiła protest do prezydenta miasta ws. wniosku zgłoszonego przez dwóch radnych ws. dopuszczenia ruchu pieszego na drodze dla rowerów przy ulicy Grażyńskiego.

fot. komorowice.pl


Dwóch radnych z naszego okręgu złożyło do prezydenta Jacka Krywulta wniosek o dopuszczenie ruchu pieszego po drodze dla rowerów przy ulicy Grażyńskiego. W opinii radnych Bronisława Szafarczyka i Przemysława Drabka istnieją ku temu podstawy prawne. Pisaliśmy o tym w artykule " Legalnie po ścieżce rowerowej?"

- Zapisy prawne przytoczone przez radnych mówią o możliwości, a nie konieczności dopuszczania ruchu na ścieżce rowerowe. Środowisko rowerowe kategorycznie sprzeciwia się wprowadzeniu proponowanych zmian, czyli połączenia drogi dla rowerów dwukierunkowej ze ścieżką dla pieszych. Wpłynie to na pogorszenie komfortu i bezpieczeństwa - informuje Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów.

Nasza rozmówczyni dodaje, że na ulicy Grażyńskiego znajduje się odrębna ścieżka dla pieszych, a po drodze rowerowej przebiega główny śląski szlak rowerowy - czerwony - łączący Katowice, Pszczynę, Bielsko-Biała, Żywiec z granicą PL/SK.

- Proszę zwrócić uwagę na komunikację rowerową i pieszą na lotnisku, gdzie ruch pieszy i rowerowy jest oddzielony, a jednak mimo to dochodzi do licznych kolizji pieszych i rowerzystów. Środowisko rowerowe jest zbulwersowane taką postawą radnych, którzy wcześniej deklarowali nam poparcie - dodaje Jolanta Koźmin.

Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów proponuję akcję dotyczącą zagospodarowania pozostałej części bulwarów wzdłuż Białej po obu jej stronach na potrzeby ruchu pieszego oraz punktów odpoczynkowych.
admin

Komentarze