Remont placu? Zapomnijcie!

9 lutego 2016 3343

W połowie ubiegłego roku informowaliśmy o przymiarkach miasta do remontu placu Niemczyka. Powstała koncepcja architektoniczna, w drodze przetargu wybrano pracownię, który wykonała dokumentację projektową przebudowy placu Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej w Bielsku-Białej. Tymczasem do realizacji inwestycji jeszcze daleka droga...

Wizualizacja placu Niemczyka5 zdjęć


Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się we wtorek 9 lutego, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i zarazem radny z naszego okręgu zapytał prezydenta Jacka Krywulta o termin realizacji przebudowy placu Niemczyka. - Projekt został ładnie przygotowany, był mocno ogłoszony. Mieszkańcy zwracają się do mnie kiedy wreszcie uda się przystąpić do działań - pytał radny Przemysław Drabek.

Prezydent wyjaśnił, że inwestycja jest kosztowna. - To około 3 miliony złotych. Na dzisiaj przebudowa placu Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej nie zmieściła się do budżetu. Jest na liście rezerwowej. Nie rozumiem oczekiwań mieszkańców, jak na chwilę obecną pieniędzy w budżecie na to nie ma - tłumaczył Jacek Krywult.

Tłumaczenie prezydenta pozostawimy bez komentarza...

fot. komorowice.pl
admin

Komentarze